СБУ викрила мережу російських агентів, які готували вбивство Зеленського

Контррозвідка та слідчі Служби безпеки України зірвали плани ФСБ РФ із ліквідації президента України Володимира Зеленського та інших представників вищого військово-політичного керівництва держави.

Затримано двох полковників УДО, які передавали секретну інформацію росіянам, повідомляє СБУ.

«Реалізувати плани мала агентурна мережа, яку завчасно викрила Служба безпеки України за сприяння керівництва Управління державної охорони. До складу мережі, діяльність якої ФСБ курувала з Москви, входили двоє полковників УДО, які «зливали» секретну інформацію РФ», – ідеться у повідомленні.

Ворог активно розробляв плани із ліквідації Зеленського.

Одним із завдань агентурної мережі ФСБ був пошук виконавців серед військових, наближених до охорони Президента, котрі б могли взяти главу держави в заручники, а згодом його вбити.

Окрім Зеленського ворог планував ліквідувати голову СБУ Василя Малюка, очільника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова та інших високопосадовців.

Зазначається, що ліквідацію очільника ГУР Буданова збирались провести перед Великоднем.

«План ворога був наступний: спочатку завербований агент повинен був спостерігати за переміщенням особи під охороною та передавати ворогу інформацію. За координатами будинку, де мав перебувати посадовець, планувалося завдати ракетний удар. Потім збиралися атакувати дроном людей, що залишилися на місці ураження. Після цього росіяни планували поцілити ще однією ракетою, у тому числі задля знищення слідів застосування дрона», – поінформували в СБУ.

Озброєння для агента забезпечив полковник УДО, який особисто привіз до Києва FPV-дрони, заряди до РПГ-7, а також протипіхотні міни МОН-90. СБУ зафіксувала як поїздки полковника УДО за дронами та вибухівкою до іншого регіону України, так і розмови потенційного виконавця теракту із «куратором» з ФСБ.

СБУ поетапно задокументувала злочинні дії фігурантів і затримала їх.

«Про нашу спецоперацію знало обмежене коло осіб, а її хід я контролював особисто. Теракт, який мав стати подарунком Путіну до інаугурації, насправді став провалом російської спецслужби. Але ми не повинні забувати – ворог сильний і досвідчений, його не можна недооцінювати. Ми й далі будемо працювати на випередження, щоб кожен зрадник отримав заслужені судові вироки», – зауважив Малюк.

ФСБ РФ вкотре підтвердила статус терористичної організації, адже саме співробітники 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ї служби курували організацію теракту. Це: Максим Мішустін, Дмитро Перлін, Олексій Корнєв.

Зокрема Перлін у січні 2022 року став куратором «кротів», які були завербовані ще до повномасштабного вторгнення Росії. До того часу ними «опікувався» його колега Олексій Корнєв.

Так, перед початком повномасштабної війни Корнєв провів низку законспірованих зустрічей із полковником УДО на території сусідніх європейських держав. Також за кордоном зазвичай передавались і кошти для агентів.

У зловмисників проведено обшуки, під час яких виявили та вилучили відповідні засоби ураження, а також інші докази злочинної діяльності.

Їм повідомили про підозру за статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 (готування до терористичного акту).

Підозрюваним обрали запобіжний захід – тримання під вартою. Фігурантам загрожує довічне позбавлення волі.