Більше половини скарг на Україну до Європейського суду з прав людини стосуються війни, – суддя ЄСПЛ Гнатовський
У Європейському суді з прав людини зменшилася кількість скарг на Україну. Більше половини з наявних – стосуються війни, ровзʼязаної Росією.
Про це розповів суддя ЄСПЛ від України Микола Гнатовський в інтревʼю РБК-Україна.
За його словами, на початку повномасштабного вторгнення РФ був великий спад із кількістю скарг до ЄСПЛ, які українці подають проти власної країни. Зараз цей потік відновився на близько 80%.
“Ну, якщо подивитися, скільки територій держави окуповано, то так десь більш-менше виходить. Так що, в принципі, рівень порівнюваний, скажімо так”, – пояснив суддя.
Проте зменшилась загальна кількість скарг, які перебувають у ЄСПЛ на розгляді. Сьогодні це близько 7,8 тисячі, тоді як два роки тому було 10,5 тисяч. Більше 50% стосуються власне війни й того, що з нею пов’язано. Однак в них мова йде не лише про події 2022-го, але й з 2014-го.
“Багато справ було, те що називається, поставлено на паузу в очікуванні рішень Великої Палати ЄСПЛ. Як ми вже говорили, прецеденти мають бути відповідні”, – додав він.
Інші скарги проти України пов’язані із тим, що є нерозв’язані проблеми функціонування правової системи, на які люди й скаржаться.
Нагадаємо:
Європейський суд з прав людини відмовив Росії у задоволенні позовних вимог проти України. РФ скаржилася на нібито «вбивства та переслідування» з 2014 року, обмеження російської мови та навіть намагалася приписати Україні відповідальність за авіакатастрофу MH17.