Силовики во временно оккупированном Крыму с 2018 года пытались привлечь к ответственности 20 крымских татар за поддержку родственников

З 2018 року російські силовики в тимчасово окупованому Криму намагалися притягнути до адміністративної відповідальності за підтримку своїх родичів щонйменше 20 кримських татарок.  Окупаційна влада півострова переслідувала їх нібито за “порушення у приміщенні чи на території судів».

Про це повідомляє громадське об’єднання “Кримська солідарність”.

У 2018 році дружину політв’язня у справі першої Сімферопольської групи” Хізб ут-Тахрір” Узеїра Абдуллаєва Феру звинуватили в тому, що вона нібито «чинила опір судовим приставам і відмовлялася спуститися на перший поверх Верховного суду Криму» після того, як їй сказали, що засідання у справі її чоловіка проходить у закритому режимі. За версією пристава, Фера Абдуллаєва кричала та обурювалася. Захист наполягав, що цього не було і що саме пристав у підвищеному тоні та дуже жорсткій формі вимагав від жінки покинути поверх. Кримський суд виправдав Абдуллаєву.

У 2020 році на матір правозахисника у справі “другої Бахчисарайської групи” Сервера Мустафаєва Венеру складали протокол та виписали штраф за одиночний пікет на підтримку сина, який вона провела “без повідомлення влади”. Суд припинив провадження у цій справі.

Крім того, за пікет на підтримку сина у 2021 році Червоногвардійський районний суд Криму визнав винною матір Арсена Абхаїрова Зеліху. Їй призначили штраф 10 тисяч рублів. Того ж року суд оштрафував на ту саму суму матір Асана Ахтемова, якого катували силовики. Зарему Ахтемову визнали винною у непокорі поліції та невиконанні правил при надзвичайній ситуації, коли вона вийшла до будівлі ФСБ з вимогою дати інформацію про викраденого силовиками сина та інших фігурантів його справи.

“Все, що пов’язане з політзеками, що не вкладається у потрібні ФСБ та підконтрольним їй судам рамки, підлягає усуненню. Низові ланки отримують інструкції про те, що політзеки є негативним і небезпечним елементом, що всі, хто їх підтримує, — злочинці. Будь-яка активна підтримка навіть з боку близької родички зустрічає різкий відгук у рядового пристава, який особливо бажає вислужитися і шукатиме, за що б причепитися. Таким чином всім своїм виглядом система показує своє відторгнення таких людей та їхніх близьких”, — прокоментував ситуацію, що склалася на півострові, правозахисник Еміль Курбедінов.

Нагадаємо, у Криму продовжуються масові обшуки та затримання кримських татар.

23 листопада 2023 року в окупованому Криму російські силовики провели в Алушті обшуки в будинках, а потім затримали кримських татар Юсуфа Аширова, Вілена Усеїнова та Зінура Аппазова – членів місцевої мусульманської релігійної громади «Алушта», яка не входить до підконтрольного окупантам Духовного управління мусульман Криму та Севастополя.

24 серпня 2023-го російські силовики в тимчасово окупованому Бахчисараї провели серію обшуків у будинках активістів “Кримської солідарності” та їхніх родичів. Зокрема обшуки пройшли в Аметхана Умерова, Сейдамета Мустафаєва, Руслана Асанова, Абдулмеджита Сейтумерова, Ельдара Якубова та Ремзі Німетулаєва. Після слідчих дій чоловіків затримали та відвезли до управління ФСБ.