Окупаційний «суд» продовжив арешт фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»

Так званий «Верховний Суд Криму» продовжив утримання під вартою фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Марлену Асанову, Сейрану Салієву, Мемету Белялову і Ернесу Аметову.

Як повідомляє БСИ, засідання по кожному фігуранту проходили в закритому режимі. Суд не задовольнив клопотання адвокатів про проведення засідань у відкритому режимі.

Як розповіли активісти «Кримської солідарності», Марлену Асанову, Сейрану Салієву, Мемету Белялову був продовжений термін утримання під вартою до 9 квітня 2019 року, а Ернесу Ахметову – до 8 квітня 2019 року.
За словами активістів, доводи адвокатів суд не брав до уваги, перериваючи висловлювання сторони захисту.

Раніше той же “суд” не задовольнив апеляційну скаргу захисту на постанову про продовження арешту до 9 квітня фігуранту бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Тимуру Ібрагімову.

Крім того, адвокат Едем Семедляєв повідомив, що слідство ФСБ посилило обвинувачення двом фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Мемету Бєлялову і Тимуру Ібрагімову, перекваліфікувавши його з «участі в діяльності в терористичній організації» на «організацію діяльності».

Нагадаємо:

  • 11 жовтня 2017 року в Бахчисараї співробітники ФСБ провели обшуки в будинках кримських татар. В результаті було затримано шістьох кримчан: Сервер Зекірьяєв, Сейран Салієв, Марлен Асанов, Тимур Ібрагімов, Мемет Бєлялов і Ернест Аметов. Прес-служба ФСБ заявила про те, що в Криму нібито «припинили діяльність осередку послідовників «Хізб ут-Тахрір» і назвала обшуки в Бахчисараї слідчими діями. «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих кримських татар.
  • 21 травня 2018 року російські силовики провели обшуки в Бахчисараї у координатора об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва і в селі Долинне Бахчисарайського району у Едема Смаїлова. Активістів затримали за підозрою в нібито причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в РФ. 22 травня «Київський районний суд» Сімферполя заарештував Мустафаєва і Смаїлова. 6 лютого «суд» продовжив їм арешт до 9 квітня.
  • 8 лютого 2019 року «Верховний суд Криму» продовжив до 9 квітня арешт Серверу Зекерьяєву, Марлену Асанову, Мемету Бєлялову і Сейрану Салієву.
  • В кінці лютого в Криму ФСБ обвинуватила вісьмох фігурантів другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» в підготовці до насильницького захоплення влади на додаток до раніше пред’явленого обвинувачення у створенні та участі в терористичній організації.