Суд у Києві заслухав одну з трьох апеляційний скарг у справі Ганиша

Василь Ганиш. Фото: Крим.реалії

Апеляційний суд м.Києва продовжує розгляд скарг у справі екс-депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша, якого суд першої інстанції засудив до 12 років позбавлення волі за державну зраду.

Як нагадує «Бюро судової інформації», група адвокатів Василя Ганиша подала три апеляційні скарги на вирок Дніпровського райсуду, у яких вказано на ряд процесуальних порушень. Захист вважає, що через це необхідно закрити кримінальне провадження і визнати підсудного невинним.

На засіданні 21 березня свою скаргу зачитав адвокат Андрій Руденко. Він знову наголосив, що суд першої інстанції не врахував аргументи захисту, на етапі досудового розслідування були допущені помилки.

Зокрема, на думку Руденка, жоден зі свідків звинувачення не підтвердив, що 11 квітня 2014 року Ганиш голосував за прийняття російської Конституції Криму. Крім того, стверджує адвокат, суд не брав до уваги свідчення свідків захисту, які які характеризували Ганиша як проукраїнського діяча.

Крім того, Руденко вважає, що прокуратура не довела справжність відеосюжетів телеканалів  «Чорноморська» і ATR, які були зняті в будівлі кримського парламенту 11 квітня 2014 року.

Колегія суддів оголосила перерву у слуханнях 27 березня: тоді свої скарги повинні представити адвокати Ганиша Ірина Кузіна і Олександр Шадрін.

  • Як повідомлялося, 28 квітня 2015 року колишнього депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша затримали при виїзді з окупованого Криму. Йому було пред’явлено обвинувачення в державній зраді за ч.1 ст.111 КК України.
  • Прокуратура АРК обвинувачувала Ганиша в тому, що він голосував за проведення так званого «референдуму» про статус Криму, взяв участь в засіданні кримського парламенту, на якому приймалася так звана «Конституція Республіки Крим», а також в тому, що він у липні 2014 року балотувався на організованих окупантами «виборах» до міськради Феодосії.
  • 23 листопада 2016 року прокуратура АРК відмовилася від частини звинувачень, вилучивши епізод щодо участі голосуванні за проведення так званого «референдуму» про статус Криму.
  • Ганиш стверджує, що він був єдиним депутатом кримського парламенту, якій проголосував проти «референдуму». На його думку, обвинувачення в державній зраді є необґрунтованими, стверджує, що не брав участі в голосуванні за «конституцію», а балотування на виборах до органу місцевого самоврядування, навіть на окупованій території, гарантується Женевською конвенцією та Європейською хартією місцевого самоврядування.
  • 14 січня 2016 року Дніпровський районний суд Києва змінив запобіжний захід Ганиша з утримання вартою на домашній арешт у зв’язку зі станом здоров’я.
  • 19 листопада 2018 року Дніпровський районний суд Києва визнав Василя Ганиша винним у державній зраді та засудив його до 12 років позбавлення волі без конфіскації майна. Засуджений також зобов’язаний виплатити 5 389 гривень судових витрат.
  • Згідно з вироком суду, екс-депутат сприяв підривній діяльності РФ на території України, коли брав участь у голосуванні за російську редакцію «Конституцію Криму». Крім того, суд розцінив участь Ганиша у «виборах» до міськради окупованій Феодосії як протизаконну. Ганиш оголосив, що винним себе не вважає.

1 thought on “Суд у Києві заслухав одну з трьох апеляційний скарг у справі Ганиша

Comments are closed.