Учаснику «Самооборони Криму» Саттарову продовжили арешт

Учаснику «Самооборони Криму» Олександру Саттарову, якого звинувачують у державній зраді, продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці. Таку ухвалу винесла колегія суддів Голосіївського районного суду Києва.

Як повідомляє журналіст БСІ із зали суду, прокурор Андрій Гонтар просив задовольнити клопотання про продовження тримання під вартою Олександра Саттарова ще на 60 днів, оскільки існують обґрунтовані ризики переховування від слідства та впливу на свідків.

Адвокат Ігор Свінцицький наполягав, що прокуратура АРК не надала доказів у підтвердження ризиків та просив змінити запобіжний захід на домашній арешт.

Колегія суддів (Єсауленко, Валігура, Бондаренко) після наради постановила продовжити арешт Саттарову до 21 липня.

На засіданні повинні були дистанційно допитати засекреченого свідка обвинувачення з Одеси, проте зв’язок із судом не вдалося встановити. Суд вирішив перейти до етапу дослідження доказів, для чого була оголошена перерва до 9 липня.

  • 15 грудня 2017 року правоохоронці затримали в Дніпропетровській області члена так званої «Самооборони Криму» Олександра Саттарова.
  • 18 грудня 2017 року Приморський суд Одеси заарештував його без права внесення застави. Через кілька місяців його привезли до Лук’янівського СІЗО до Києва.
  • У травні 2018 року прокуратура АРК і слідчий відділ Главку Нацполіціі в АРК завершили досудове розслідування і направили в Апеляційний суд Києва для вирішення питання про визначення підсудності обвинувальний акт щодо Олександра Саттарова.
  • Справу направили у Голосіївський районний суд Києва: після кількох засідань закінчився термін повноважень у одного з членів суддівської колегії: був оголошений повторний розгляд справи Саттарова з новим складом суддів.
  • 5 листопада 2018 року був зачитав обвинувальний акт у справі: Саттаров звинувачується у порушенні ч.1 ст.111 ККУ (Державна зрада). Згідно з обвинувальним актом, Саттаров в складі «самооборони Криму» брав участь у захопленні військового аеродрому «Бельбек» (Севастополь) і української військової частини А-4515, яка обслуговувала його роботу.
  • Сам Саттаров своєї провини про не визнає.
  • 14 серпня 2018 року Саттарова в СІЗО відвідала український омбудсмен Людмила Денисова. Під час їх зустрічі він написав заявуна ім’я президента Росії Володимира Путіна. У ньому він попросив обміняти його на одного з українських ув’язнених, які утримуються в російських СІЗО або колоніях.
  • У справі почали допит свідків. На засіданні 22 квітня у якості свідка захисту був допитаний батько підсудного Валерій Саттаров.