Тяжкохворому політв’язню Бекірову продовжили арешт ще на два місяці

«Верховний суд» окупованого Криму продовжив ще на два місяці – до 11 вересня – термін утримання під вартою тяжкохворому кримськотатарському активісту Едему Бекірову, якого ФСБ звинувачує в нібито в «незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів».

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

«Судове засідання закінчилося. Суд продовжив запобіжний захід до 11 жовтня 2019 року», – йдеться в повідомленні.

З огляду на важкий стан здоров’я політв’язня, захист клопотав про зміну йому запобіжного заходу на домашній арешт.

Зокрема, адвокат Олексій Ладин вказав, що «протягом усього попереднього слідства Бекіров не дав жодного приводу, щоб можна було говорити, що він збирається сховатися». Він так само відзначив, що Бекіров не може також перешкодити органам попереднього слідства, оскільки даний етап слідства вже пройдено. Крім того, він не може якимось чином загрожувати свідкам обвинувачення, оскільки єдиний свідок є засекреченим.

Однак «суддя» Михайло Соболюк відхилив клопотання захисту і продовжив Бекірову термін утримання під вартою.

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 7 червня «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Бекірову до 12 серпня
  • .Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження важкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму за обвинуваченням у нібито «незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів». 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму.
  • 16 липня стало відомо, що Бекірова перевели в санчастину СІЗО №1 Сімферополя, проте медичної допомоги він не отримує.

Фото: Елеонора Бекірова