“Суд” у Криму повторно розгляне справу Машаріпова, який обмовив себе під тортурами

Юнус Машарипов. Фото: «Ґрати»

“Ялтинський міський суд” почав заново розглядати по суті кримінальну справу стосовно кримського татарина Юнуса Машаріпова, обвинуваченого ФСБ в незаконному виготовленні та зберіганні вибухових речовин.

Нагадаємо, у 2018 році «Ялтинський суд» засудив Машаріпова до чотирьох років колонії за нібито виготовлення вибухового пристрою і планування підпалу лісу в горах. Машаріпов тоді заявив, що в ФСБ тортурами змусили його обмовити себе. Пізніше касація скасувала рішення суду першої інстанції і направила справу на перегляд.

Як розповів “Кримській солідарності” адвокат за призначенням Сергій Мисюк,  наразі стадія суду знаходиться на самому початку судового слідства.

Захист повністю підтримує громадянина Машаріпова, оскільки при вивченні справи, ми прийшли до висновку, що вина його не доведена. З огляду на дані обставини, вважаю, що в подальшому необхідно доводити його невинність спочатку в суді першої інстанції», – розповів Мисюк.

Засідання по справі відбудеться 16 січня 2020 року.

Нагадаємо,

  • В грудні 2017 року в Криму житель Ялти, правозахисник Юнус Машаріпов, заарештований за звинуваченням у нібито виготовленні вибухового пристрою, заявив про тортури з боку співробітників ФСБ, які змусили його обмовити себе. Він розповів, що 27 вересня 2017 року невідомі напали на нього, побили, а потім доставили в будівлю управління ФСБ в Ялті, де його допитували про поїздки на материкову Україну. На допиті він повідомив, що з 2014 року він займався правозахисною діяльністю, «повідомляючи організаціям про порушення прав дітей, інвалідів, пенсіонерів». Після цього Машаріпова почали бити і катувати електричним струмом. Правозахисник стверджує, що йому довелося обмовити себе. У свідченнях, які, за словами Машаріпова, були отримані під тортурами, він вказав, що був «агентом СБУ і виконував їх завдання». Його змусили повторити покази під запис відеокамери, знявши при цьому кілька дублів.
  • Проти Машаріпова було порушено кримінальну справу за звинуваченням у виготовленні вибухового пристрою, який, судячи з матеріалів справи, було виявлено в результаті обшуку в 50 метрах від храму Архістратига Михаїла на Севастопольському шосе. 27 вересня Машаріпов був заарештований «Ялтинською міською судом» на два місяці. Під час засідання правозахисник заявив про тортури, однак реакції «суду» не було. Від дачі показань Машаріпов відмовився на підставі 51-ї статті Конституції РФ.
  • 13 листопада 2018 року «Ялтинський міський суд» засудив Машаріпова до чотирьох років колонії за нібито виготовлення вибухового пристрою і планування підпалу лісу в горах.
  • Пізніше т.зв. «Верховний суд» задовольнив касаційну скаргу Машаріпова на вирок.
  • Лікарі Кримської республіканської психіатричної лікарні визнали Машаріпова «неосудним».Юнус Машаріпов оскаржує цей результат психіатричної експертизи.
  • Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Юнуса Машаріпова політичним в’язнем.