Суд дозволив взяти під варту журналіста Скачка, який писав в ЗМІ про «повернення Криму до Росії»

Володимир Скачко у студії російської служби Радіо Свобода. Москва, 2009 рік. radiosvoboda.org

Суд дозволив, у разі затримання, взяти під варту громадянина України, автора проросійського сайту «Антифашист», журналіста Володимира Скачка, якого прокуратура АРК підозрює в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Про це повідомляє «Бюро судової інформації» з посиланням на ухвалу Херсонського міського суду від 14 січня 2020 року.

Володимира Скачка підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»). Херсонський суд дозволив узяти під варту Скачка в разі затримання.

За матеріалами справи, Володимир Скачко на сайті «РИА Новости Украина» писав антиукраїнські статті. Зокрема: «Федерализация — путь спасения целостности или дробления Украины» та «Референдум у Крыму: не уход, а возвращение». Наразі Скачко перебуває за межами України – в Росії. В Україні він оголошений в розшук.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму». Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • Прокуратура АРК повідомила про підозру у посяганні на територіальну цілісність України журналісту, автора проросійського сайту «Антифашист», Володимиру Скачко, який неодноразово публікував в українських та російських ЗМІ, зокрема і на інформресурсі «РИА Новости-Украина», матеріали, які містять заклики до вчинення дій з метою зміни меж території України. СБУ оголосила його в розшук. 
  • 7 вересня 2019 року Кирило Вишинський був переданий Росії в ході обміну з Україною утримуваними особами.