НАБУ хоче затримати керівника ОАСК Вовка та інших суддів

Фото: Українські новини

Детективи НАБУ направили Генеральному прокурору проєкти клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання та утримання під вартою підозрюваних суддів Окружного адміністративного суду міста Києва.

Про це пише пресслужба НАБУ.

У відомстві розповіли, що детективи направили генеральному прокурору проєкти клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання та арешт суддів, «які грубо ухиляються від виконання своїх процесуальних обовʼязків».

«До таких дій слідство змушене вдатися, зважаючи на відсутність інших законних шляхів для доставлення підозрюваних до суду та забезпечення їхньої належної процесуальної поведінки», – заявили в бюро.

НАБУ та САП підозрюють керівництво та низку суддів ОАСК у спробі захоплення державної влади, участі у злочинній організації та зловживанні впливом. У вересні 2020 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за цими фактами до 17 січня 2021 року.

Оскільки окремі підозрювані у кримінальному провадженні, зокрема голова ОАСК, його заступник та двоє суддів, систематично не з’являються до органу досудового розслідування, детективи НАБУ за погодженням із прокурорами САП подали до суду клопотання про обрання ним запобіжних заходів у вигляді застави. ВАКС прийняв до свого провадження клопотання детективів та неодноразово здійснив виклики цих підозрюваних для обрання запобіжних заходів. Проте підозрювані також без будь яких поважних причин ігнорують виклики до суду.

Окрім направлення Генеральному прокурору проєктів клопотань до ВРП про надання дозволу на затримання та утримання під вартою підозрюваних, Національне бюро також ініціювало перед Генеральним прокурором низку інших процесуальних дій, спрямованих на забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування.

Нагадаємо:

  • Низка суддів ОАСК включно з очільником суду Павлом Вовком, вже колишнім головою Державної судової адміністрації Зеновієм Холоднюком, є підозрюваними у кримінальному провадженні про захоплення влади, зловживанні впливом; втручанні у діяльність державних діячів та створенні штучних перешкод у діяльності ВККС та її членів. Підозри суддям вручили 17 липня 2020 року.
  • Записи розмов, оприлюднені НАБУ, Павло Вовк вважає сфальсифікованими. Окружний адмінсуд Києва відомий такими скандальними рішеннями як: про відсторонення в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, про протиправність дій директора НАБУ Артема Ситника і нардепа Сергія Лещенка щодо розголошення інформації про Пола Манафорта, скасування рішення про націоналізацію «Приватбанку».