«Суд» у Криму зняв судимість з фігуранта «справи Веджіє Кашка» Аметова

Казім Аметов Фото: atr.ua

«Судакський міський суд» в окупованому Криму розглянув клопотання захисту про умовно-дострокове звільнення Казима Аметова, засудженого за статтею 163 КК РФ в рамках так званої справи «Веджіє Кашка».

Суддя Євген Риков за підсумками засідання прийняв рішення клопотання захисту задовольнити, кримінальну судимість з Казима Аметова зняти, пише Кримський процес, передає ЦЖР.

Як повідомлялось, 23 листопада 2017 року в Сімферополі російські силовики затримали кримських татар – Казіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі, яких звинуватили в нібито «вимаганні в особливо великому розмірі» у громадянина Туреччини. У момент затримання активістів стало погано ветерану кримськотатарського національного руху 83-й Веджіє Кашка, яка перебувала з ними. Жінку забрала з місця подій «швидка», однак вона померла по дорозі в лікарню.

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов повідомив, що громадянин Туреччини Юсуф Айтан шахрайством вкрав гроші сім’ї Веджіє Кашка. Активісти намагалися допомогти її сім’ї повернути кошти. Юсуф Айтан пообіцяв повернути гроші і запросив Веджіє Кашка разом з активістами в кафе нібито для передачі коштів. Там їх і затримали силовики. «Кримське управління ФСБ» звинуватило затриманих активістів у «вимаганні в особливо великому розмірі» у громадянина Туреччини.

  • 23 листопада 2017 року прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактами проведення російським силовиками незаконних обшуків, затримань і смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка в окупованому Криму за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч.2 ст.162 (порушення недоторканності житла), ч.2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.1 ст.115 (умисне вбивство) КК України.
  • 4 жовтня 2018 року «Київський районний суд» Сімферополя обмежив до 23 жовтня термін ознайомлення з матеріалами «справи Веджіє Кашка» для його фігурантів.
  • 4 грудня 2018 року «Київський райсуд» Сімферополя на 3 місяці продовжив запобіжний захід фігурантам «справи Веджіє Кашка» Асану Чапуху, Казіму Аметову, Бекіру Дегерменджі і Руслану Трубачу.