Кримський «суд» заарештував на два місяці сімферопольця, якому інкримінують шпигунство

Затриманий ФСБ сімферополець Станіслав Стеценко Фото: «Управление ФСБ по Крыму и Севастополю»

В окупованому Криму «Київський районий суд Сімферополя» заарештував на два місяці – до 21 серпня – жителя Сімферополя, якого ФСБ затримала 22 червня, за нібито «дії в інтересах розвідувальних органів України».

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

За інформацією «суду», підозрюваному в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ ( «Державна зрада»), обрали запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком до 21 серпня 2021 року.

«Слідством встановлено, що С. збирав і передавав інформацію щодо заходів діяльності авіації Повітряно-космічних сил і ВМФ над територією Криму і акваторією Чорного моря, що містить інформацію військового характеру і актуальну в даний час, яка може бути використана іноземною державою проти безпеки Російської Федерації з урахуванням їх добування за завданням української розвідки», – повідомили в «суді».

За інформацією російських ЗМІ, мова йде про жителя Сімферополя Станіслава Стеценко, 1988 року народження.

На думку експерта, аналітика Кримської правозахисної групи Олександра Сєдова, обвинувачення в «державній зраді» не має під собою ніяких підстав і є черговим пропагандистською справою проти жителя Криму.

За його словами, метою порушення таких справ є: формування серед населення окупованої території образу ворога, залякування проукраїнської частини жителів Криму можливістю в будь-який момент бути позбавленими волі за сфабрикованим обвинуваченням, а також наповнення обмінного фонду заручників.

За інформацією правозахисників, зараз за обвинуваченням в «шпигунстві», «підготовці диверсій» або «державній зраді» позбавлена волі 16 осіб в рамках справ, порушених окупаційними властями в Криму. До більшості затриманих у таких справах для отримання «визнавальних» показань застосовуються тортури.

Нагадаємо:

  • 24 червня 2021 року ФСБ повідомила про затримання в окупованому Криму жителя Сімферополя, який нібито «збирав дані про польоти російської військової авіації для спецслужб України». Дані відомості «планувалося використовувати проти безпеки Російської Федерації». За даним фактом порушено кримінальну справу за ст.275 КК Росії («державна зрада»).