Політв’язня Джеляла незаконно перевели до психлікарні — Полозов

1-й заступник голови Меджлісу Наріман Джелял Фото: RFL/RL

Заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла окупанти перевели із СІЗО, де він перебував після затримання, у відділення психіатричної лікарні.

Про це у facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

«Як з’ясувалося, його перемістили в 15-те відділення «Кримської республіканської психіатричної лікарні № 1 ім Н.І. Балабана». Це відділення, де проводиться стаціонарна психолого-психіатрична експертиза щодо підслідних осіб, які утримуються під вартою. Раніше, Наріман Джеляль відмовився проходити психіатричну експертизу, оскільки підстав для її призначення не було», — написав Полозов.

Адвокат зазначив, що захист оскаржуватиме незаконне процесуальне рішення слідства про направлення Джеляла в стаціонар психіатричної клініки.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання — від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ — незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання — від 10 до 15 років позбавлення волі).