“Справа про газопровід”: «суд» продовжив арешт Наріману Джелялову та братам Ахтемовим ще на два місяці

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: Elmaz Qırımlı

«Київський районний суд» Сімферополя в окупованому Криму продовжив термін арешту першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим до 23 лютого 2022 року. ФСБ обинувачує їх у скоєнні «диверсії» – підриві газопроводу, яке нібито сталося у селі Перевальне.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

«Київський районний суд Сімферополя у складі судді Карачевської О.В. сьогодні розглянув клопотання слідчого ФСБ про продовження терміну тримання під вартою щодо Нарімана Джелялова, Асана та Азіза Ахтемових … Суддя задовольнила клопотання слідчого ФСБ та продовжила термін утримання під вартою всім трьом ще на один місяць, а саме до 23 лютого 2022 року», – написав Полозов.

Адвокат зазначив, що вперше розгляд клопотання слідчого відбувався в одному судовому засіданні за участю Нарімана, Асана та Азіза. Саме засідання пройшло у закритому режимі.

Полозов має намір оскаржити продовження арешту Джелялову та братам Ахтемовим в апеляційному порядку.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 року в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок та затримали Асана Ахтемова. 4 вересня 2021 року співробітники ФСБ вранці провели в селі Першотравневе Сімферопольського району обшук у будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Джелялова до 4 листопада. 28 жовтня  продовжив арешт до 23 січня 2022 року.
  • 23 вересня слідство ФСБ звинуватило Джелялова. у скоєнні диверсії у складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання — від 12 до 20 років позбавлення волі). І за ч. 4 ст. 222.1 КК РФ — незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв у складі організованої групи (покарання — від 10 до 15 років позбавлення волі).