У РФ розпочався другий судовий процес над політв’язнем Дмитром Штибліковим

Дмитро Штибліков

6 грудня у Південному окружному військовому суді Росії відбулося перше засідання у новій справі за звинуваченням в’язня Кремля, севастопольця Дмитра Штибликова. Після 5 років колонії суворого режиму за нібито «підготовку диверсії», йому загрожує до 20 років в’язниці за «державну зраду».

Про це повідомляє Павло Лакійчук, колишній колега Штиблікова у Центрі сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос».

У листопаді 2017 року окупаційний «Севастопольський міський суд» засудив Штибликова до п’яти років колонії суворого режиму за «підготовку терактів». Він мав вийти на волю 9 листопада 2021 року. Втім, РФ порушила проти нього ще одну справу – за нібито «державну зраду»

«Звинувачення не лише абсурдне, а й цинічне. Кого ж тепер призначили спільником «злочинця»? Вірно, фантазія у шахраїв у погонах не багата, його КУМА, прапорщика ЧФ Олександра Облогу. Свою дружбу новоявлені «шпигуни» ніколи не приховували. Щоб сфальшувати з неї «глибоко законспірований агентурний зв’язок», суд проводитимуть у закритому режимі!», – повідомив Павло Лакійчук.

Нагадаємо, Дмитро Штибліков – фігурант так званої «справи кримських диверсантів».

Він колишній військовий, у 2004 році був звільнений в запас з лав Збройних сил України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму

Дмитра Штиблікова, Олексія Бессарабова і Володимира Дудку затримали співробітники ФСБ в Севастополі 9 листопада 2016 року як так званих «членів диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міністерства оборони України».

18 травня 2017 року Дмитро Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили.

Правозахисники зафіксували дуже багато фактів порушення прав затриманих ФСБ в окупованому Криму так званих «українських диверсантів», включаючи фальсифікацію доказів і показань свідків, застосування тортур і психологічного тиску, а також позбавлення права на захист і справедливий суд, що дає підстави вважати їх політв’язнями.

В листопаді 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив його 5 років колонії суворого режиму за звинуваченням в «підготовці диверсії» (стаття 281 КК РФ) і “незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів і вибухових речовин» (стаття 222.1).