Головнокомандувачу ВМФ РФ повідомлено про підозру: загрожує довічне ув’язнення

Головнокомандувачу Військово-морського флоту збройних сил РФ Миколі Євменову оголошено про підозру за авіаційні та ракетні удари по Україні з кораблів.

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

За даними слідства, російський адмірал за попередньою змовою з іншими представниками влади та збройних сил Росії планував та вів агресивну війну проти України.

Всупереч міжнародному праву щодо заборони актів агресії він віддавав та контролював виконання наказів і розпоряджень окупантами. Зокрема, забезпечив підготовку та вторгнення на територію України підпорядкованих підрозділів ㅡ 7 військових частин із бойовим застосуванням їхньої штатної зброї та озброєння. Ці підрозділи завдавали авіаційні та ракетні удари по території України з кораблів.

Євменову оголосили про підозру за ч. 2 ст. 437 та ч. 3 ст. 110 КК України. За вчинення цих злочинів Кримінальним кодексом України передбачено максимальне покарання у формі довічного позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі триває проведення комплексу необхідних слідчих і процесуальних дій.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.