СБУ затримала агента РФ, який раніше працював в Адміністрації президента Порошенка

Служба безпеки затримала колишнього співробітника владних структур України, який за завданням Генштабу Збройних сил РФ вів підривну діяльність проти країни. Він підозрюється у державній зраді та може отримати довічне ув’язнення. 

Про це повідомляють Харківська обласна прокуратура та Служба безпеки України.

За версією слідства, колишній працівник міліції з Донецької області за завданням Головного управління Генштабу ЗС РФ вербував осіб для систематичного збору та передачі відомостей державного рівня, інформації про високопосадовців, а також про місця дислокації підрозділів Збройних сил України.

За інформацією силовиків, чоловік уже зізнався, що з 2014 року працював на Головне управління Генштабу Збройних сил РФ. Був завербований ворожими спецслужбами після того, як утік з Донеччини до Білгорода.

Російські куратори обрали йому псевдонім «Регін» і поставили завдання — здобути секретну інформацію державного рівня.

Для цього навіть допомагали робити кар’єру в українських органах влади.

Зокрема, агент начебто працював у суді, а в 2017 році — у Головному департаменті зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України, де йому вдалось налагодити контакти з різними високопосадовцями того часу. Він передавав російським спецслужбам документи про позицію країн ЄС щодо вступу України до чотирьох союзів: енергетичного союзу, цифрового союзу, митного союзу ЄС.

У травні 2018 року підозрюваний вступив на військову службу до Збройних Сил України. Він передавав російським спецслужбам дані щодо керівництва батальйону, ситуації на лінії фронту та можливості вербування командирів ЗСУ.

Підозрюваний має спільні фото із депутатом російської Держдуми Зюгановим

У 2021 році, звільнившись з лав ЗСУ, агент продовжив співпрацю з країною-агресором. Ворожі спецслужби також оплачували йому навчання і поїздки за кордон.

Окрім таємної інформації, зрадник збирав компрометуючі дані про посадовців різного рівня та їхніх родичів. Це мало стати важелями для їх подальшого вербування російськими спецслужбами.

Коли Росія почала війну проти України, чоловік отримав вказівку від своїх «наставників» на збір та передачу інформації про підрозділи спеціального призначення ЗС України, що дислокуються у Кіровоградській, Хмельницькій, Івано-Франківській областях, а також склади озброєння та палива, розташовані у Черкаській та Полтавській області.

Під час спецоперації співробітники Харківського управління СБУ перехопили канал зв’язку агента, встановили місце його перебування та схопили зрадника на Донеччині, за місцем його мешкання.

Під час допиту агент уже нібито детально розповів про те, які вказівки він отримував від ворога, надав інформацію про осіб, що цікавили росіян, а також персональні дані відомих йому членів агентурної мережі РФ в Україні.

Наразі з ним проводяться відповідні заходи для встановлення всього ланцюжка державних зрадників і колаборантів, які працюють на ворога.

Агенту загрожує довічне позбавлення волі.