В Росії кримського політв’язня Рустема Ісмаїлова запроторили у ШІЗО на 36 днів

Кримський політв’язень Рустем Ісмаїлов провів 36 діб у штрафному ізоляторі виправної колонії №2 російського міста Салават Республіки Башкортостан. Його сім’я впевнена – таким чином Росія продовжує практику тиску на кримських татар. 

Про це повідомляє  “Кримська солідарність“ з посиланням на дружину політв’язня Фатму Ісмаїлову.

Політв’язень повідомив родину, що 15 серпня інспектор відправив його до ШІЗО на сім діб з надуманих причин. Наступного дня після виходу Ісмаїлова знову помістили до штрафного ізолятора на сім діб, потім додали ще 10, 7 та 5 діб. Загалом чоловік пробув там 36 днів.

За словами політв’язня, умови там “нелюдські”, а саме маленька кімната із задушливим повітрям без вентиляції, режим сну з раннім підйомом, неможливість лягти до ночі.

“Ми розцінюємо це як тиск на наших рідних, це тортури, які застосовувалися до політв’язнів раніше, з часів СРСР, і зараз нічого не змінилося”, – сказала Фатма.

Нагадаємо:

  • 12 жовтня 2016 року в мікрорайонах Кам’янка і Строгонівка під Сімферополем було проведено обшуки в будинках кримських татар, після чого за підозрою в зв’язках із забороненою в РФ організацією «Хізб ут-Тахрір» російським силовиками було затримано п’ятеро мусульман: Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв , Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов і Рустем Ісмаїлов.
  • 18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону визнав фігурантів першого сімферопольського «справи Хізб ут-Тахрір» «винними» в організації та участі в «діяльності терористичної організації» і засудив їх до позбавлення волі в колонії суворого режиму: Теймура Абдуллаєва терміном на 17 років з обмеженням свободи на термін 1 рік 6 місяців, Рустема Ісмаїлова – на 14 років, Узеїра Абдуллаєва – на 13 років, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова – на 12 років.
  • 24 грудня 2019 року Верховний суд РФ змінив вирок кримським мусульманам, зменшивши їм термін вироку на 6 місяців. Теймур Абдуллаєв отримав 16 років і 6 місяців колонії з подальшим адміністративним наглядом на 1 рік і 4 місяці, Рустем Ісмаїлов – 13 років і 6 місяців, Узеїр Абдуллаєв – 12 років і 6 місяців, Айдер Саледінов і Еміль Джемаденов – 11 років і 6 місяців.