Заступник голови Верховного суду України Богдан Львов має російське громадянство – “Схеми”

Заступник голови Верховного суду України та очільник Касаційного господарського суду у його складі Богдан Львов має паспорт РФ. 

Про це йдеться у розслідуванні програми “Схеми”.

За інформацією журналістів, Богдан Львов отримав громадянство РФ у 1999 році, коли вже працював суддею в Україні, та згодом не тільки не відмовився від нього, а і оновов по досягненню 45-річного віку у 2012 році. Попри це у 2017 році, під час конкурсу на посаду до суду Львов зазначив у своїй анкеті, що не має громадянства іншої країни.

 

Сам Львов при спілкуванні з журналістом “Схем” заперечив, що в нього є російський паспорт, навіть коли перед ним поклали начебто його заяву щодо отримання паспорта РФ у 1999 році. При цьому він визнав, що почерк підписів схожий.

Також у розслідуванні говориться, що суддя має нерухомість, а саме 2-х кімнатну квартиру на Ленінградському шосе у Москві. Нею володіють навпіл теща судді та його дружина.

Крім того, у розслідуванні стверджується, що дружина Львова також є громадянкою Російської Федерації.

“Обіймати державну посаду, маючи громадянство іншої країни – не просто заборонено українським законом. Після 2014 року, наявність паспорта громадянина РФ у представника влади України – природно викликає запитання більш серйозного характеру – про те, в інтересах якої з двох країн він працює?” – говориться у розслідуванні.