Окупаційний “суд” виніс вирок кримському татарину за нібито “участь у батальйоні ім.Челебіджихана”: 8,5 років тюрми

“Київський районний суд” Сімферополя засудив жителя Новоолексіївки Херсонської області Рустема Гугуріка, якого російські силовики викрали на адмінмежі з Кримом 27 лютого, до 8,5 років позбавлення волі. Його визнали “винним” в нібито участі у батальйоні імені Номана Челебіджихана.

Вирок винесла «суддя» «Київського райсуду» Сімферополя Ольга Кузнєцова, повідомляє Кримська правозахисна група.

Рустем Гугурік вину не визнає та має намір оскаржити рішення.

Жителя Новоолексіївки Херсонської області Рустема Гугуріка затримали 27 березня на Чонгарі під час спроби в’їзду до Криму. Його звинуватили у скоєнні злочину за ч.2 ст. 208 КК РФ – нібито за участь у батальйоні ім. Номана Челебіджіхана. Як писали Граті, у мирний час багатодітний кримський татарин підробляв таксистом – возив людей до Чонгара і назад. Цього разу через російське вторгнення він спробував відвезти родину до родичів — до Бахчисараю, але так і не доїхав.

У 2016 році Рустем та його брат Бекір Гугурік отримали повідомлення про заборону в’їзду до Криму до 2021 року.

Нагадаємо, 27 березня ФСБ затримала на адмінмежі з Херсонською областю 51-річного таксиста із смт Новоолексіївка Рустема Гугуріка, який також їхав із сім’єю до Криму.

Збройного формування «Батальйон імені Номана Челебіджихана» не існує, він не був сформований, натомість учасники Громадянської блокади у лютому 2016 року зареєстрували громадське формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Аскер», яке офіційно співпрацювало з прикордонниками на адмінмежі з окупованим Кримом.