“Слідчому” ФСБ, який в Криму переслідував журналістку ЦЖР Андрієвську, повідомлено про підозру у держзраді

Колишньому працівнику Служби безпеки України Дмитру Грамашову, який у 2014 році зрадив присязі, перейшов на службу у ФСБ Росії та переслідував в окупованому Криму журналістку інформагентства «Центр журналістських розслідувань» Анну Андрієвську, повідомлено про підозру у державній зраді.

Текст підозру опубліковано на сайті Офісу гнпрокурора.

З 2010-го Грамашов проходив військову службу за контрактом у кримській СБУ, а також обіймав посаду слідчого 1 слідчого відділу в ГУ СБУ в АР Крим. Після анексії Криму почав працювати у Федеральній службі безпеки РФ, обійняв посаду старшого слідчого-криміналіста в незаконно утвореному УФСБ Росії в Республіці Крим та місту Севастополі.

Підозрюваний «сприяв реалізації політики держави-окупанта щодо переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова».

З 2015 року Грамашов також підозрюється у дезертирстві (ст.408 Кримінального кодексу України). Також у 2021 йому убло повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за фактом перешкоджання законній діяльності української журналістки (ч. 2 ст. 171 КК України) та за фактом порушення недоторканості житла (ч. 2 ст. 162 КК України).

Нагадаємо:

  • 13 березня 2015 року співробітники ФСБ провели обшук за місцем реєстрації авторки Центру журналістських розслідувань Анни Андрієвської, яка була змушена покинути Крим після його окупації в 2014 році. ФСБ порушила проти неї кримінальну справу за статтею 280.1 КК РФ (публічні заклики до посягання на територіальну цілісність РФ). Приводом для порушення справи стала стаття журналістки на сайті Центру журналістських розслідувань про волонтерів батальйону «Крим».
  • У березні 2015 року обшук в рамках цієї «кримінальної справи» також був проведений у квартирі батьків  редакторки Центру журналістських розслідувань Наталії Кокоріної. Після обшуку журналістка була доставлена ​​в управління ФСБ, де її допитували протягом шести годин в якості свідка у «справі». Після Кокоріну відпустили, вилучивши у неї особистий ноутбук. Згодом журналістка вимушено покинула Крим. Також  на допити  в ФСБ в Сімферополі викликалась колишня редакторка Центру журналістських розслідувань Анна Шайдурова.
  • У квітні 2015 року з фактом незаконного обшуку співробітниками ФСБ в будинку батьків Андрієвської прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.162 КК України (порушення недоторканості житла).
  • В червні 2019 року Солом’янський райсуд Києва зобов’язав РФ виплатити понад один мільйон гривень компенсації журналістці Анні Андрієвській, яка змушена була покинути окупований Крим і зазнала переслідувань з боку ФСБ.