На Херсонщині правоохоронці зафіксували найбільшу кількість злочинів сексуального насильства, які вчинили росіяни під час окупації

Українські правоохоронці зафіксували в Херсонські області 64 випадки сексуального насильства. Це більше, ніж в інших деокупованих областях України. 

Про це розповіли в Офісі генерального прокурора.

З’ясуванням фактів сексуального насильства на звільненій Херсонщині займається спеціальна мобільна група, яка вже двічі відвідала регіон – у жовтні та грудні. У складі групи прокурори, поліцейські, психологи та експерти Global Rights Compliance.

“Ми безпосередньо спілкуємося з людьми. Розповідаємо, що саме належить до СНПК і чому важливо такі випадки не замовчувати. Пояснюємо, яку допомогу постраждалі можуть отримати, як їхні персональні дані будуть захищені. На жаль, випадки сексуального насильства під час окупації непоодинокі”, – пояснив прокурор профільного управління Офісу генпрокурора Олександр Клещенко.

Серед найпоширеніших фактів такого насильства – примусове оголення, зґвалтування та катування електрострумом геніталій.

“Здебільшого постраждалі відкриті. Помітна їхня мотивованість у донесенні інформації про тортури до широкої громадськості. Проте присутня захисна реакція у вигляді неприйняття травматичного досвіду та ігнорування необхідності отримання тривалої психологічної допомоги”, – розповідає про роботу керівник Київського обласного центру соціально-психологічної допомоги Василь Гуменюк.

Станом на 13 грудня українські прокурори загалом зафіксували вже 154 факти сексуального насильства з боку російських військовослужбовців. Шести з них уже повідомили про підозри.

Нагадаємо, злочини російських окупантів в Україні, що пов’язані із сексуальним насильством, буде розсідувати команда спеціальної представниці Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфліктів Праміли Паттен.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter