Двом українським ексвійськовим з Криму, які брали участь в обстрілі Маріуполя, повідомлено про підозру

Колишньому начальнику штабу Центру бойового забезпечення Військово-Морських сил Збройних сил України та командиру групи інженерного забезпечення з Криму, які у 2014 році зрадили присязі та перейшли на бік росіян, а з початку повномасштабного вторгнення брали участь в обстрілі Маріуполя, повідомлено про підозру у державній зраді. 

Про це повідомили в ДБР.

Підозрювани мали звання офіцерів, нині обидва є членами міжнародного протимінного центру збройних сил РФ.

“До їх обов’язків входить інженерне забезпечення окупаційних військ РФ, в тому числі по замінюванню території України, інфраструктурних об’єктів, адміністративних та цивільних будинків”, – кажуть детективи.

Окрім цього, колишніх українських військових підозрюють у використанні російської розмінувальної техніки для обстрілів цивільних об’єктів. Так, за оперативними даними, саме підозрювані стоять за використанням установки УР-77 “Метеорит” у міських кварталах Маріуполя.

Слідчі розповіли, що приблизно за місяць до повномасштабного вторгнення один з підозрюваних попередив про це рідню на Львівщині.

“Мати та сестра одразу ж виїхали за кордон. Батько з бабусею залишилися в Україні, ховаючись від ворожих ракет, чекали на свого “визволителя”, – коментують ці дані в ДБР.

Підозрюваним загрожує до 15 років позбавлення волі.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.