ПВК “Вагнер” вербує на війну українських в’язнів, вивезених до Криму з тимчасово окупованих територій

Представники ПВК “Вагнер” намагаються завербувати українських громадян, засуджених за кримінальні злочини, які перебували в українських в’язницях до початку вторгнення, та були вивезені російьсики окупантами на територію Криму. Всього з окупованих територій Запорізької та Херсонської областей до Криму вивезли 3,5 тисячі засуджених.

 Про це повідомляють у Центрі національного спротиву.

За даними ЦНС, російські загарбники перевезли ув’язнених усупереч їх волі до окупованого Криму, де тепер “вагнерівці” проводять агітацію щодо вступу до ПВК.

“Зауважимо, що йдеться про тих бранців, які були засуджені в Україні за кримінальні злочини й перебували у в’язницях до початку повномасштабного вторгнення. Натомість росіяни продовжують утримувати на “підвалах” українців, яких підозрюють у нелояльності до влади”, – йдеться у повідомленні.

ЦНС стверджує, що більшість бранців відмовляється укладати контракт. Для того, щоб їх примусити, окупанти створили для в‘язнів нестерпні умови.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.