Чотирьох кримчан засудили нібито за «підготовку теракту» в Сімферполі після доносу свідка, який брав участь у справі Олега Сенцова

Південний окружний військовий суд (Ростов-на-Дону) засудив чотирьох кримчан, підозрюваних у «підготовці теракту» на одному із сімферопольських ринків.

Андрія Кулієвича, Миколу Лагутіна, Валентина Хорошаєва та Данила Решетніченко звинувачували у «підготовці теракту» на ринку «Кримський Привіз» у Сімферополі та «закликам до підриву державного устрою Російської Федерації», повідомляє Кримська правозахисна група.

Як йдеться в повідомленні суду, окупаційне «слідство» нібито встановило, що «у 2020 р. Кулієвич, Лагутін і Хорошаєв, з метою вибуху в місці масового скупчення людей, проводили пошук потенційних об’єктів, здійснювали розвідку антитерористичних систем безпеки, що є на них, шляхом огляду та фотографування, а також виготовили три вибухові пристрої та незаконно зберігали їх на місцях свого проживання. Однак довести до кінця свій злочинний намір підсудні не змогли, через їхнє затримання співробітниками правоохоронних органів».

Нібито Лагутін, Хорошаєв і Кулієвич «незаконно зберігали за місцем проживання останнього саморобну вогнепальну зброю, а також 3 пістолетні патрони», а також «розміщували листівки у громадських місцях із закликом до повалення державної влади Російської Федерації».

Микола Лагутін. Фото: Грати

Микола Лагутін. Фото: Грати

Усі затримані не визнали провину та стверджували, що звинувачення сфабриковані.

Як писало видання Ґрати, справа, судячи з матеріалів справи, з’явилася після формального доносу Олександра Пирогова про листівки, які він побачив у Сімферополі. Цей Пирогов у 2014 році допомагав ФСБ фальсифікувати звинувачення проти режисера Олега Сенцова. «Грати» зв’язалися з одним із обвинувачених у СІЗО Миколою Лагутіним, щоб він докладно розповів про обставини справи.

Олександр Пирогов. Фото: сторінка Пирогова у ВКонтакті

Олександр Пирогов. Фото: сторінка Пирогова у ВКонтакті

Він стверджував, що всі обвинувачені не займалися нічим протизаконним — навчалися та перепродували за допомогою соцмереж брендові речі. Під час обшуку, розповів Лагутін, його з рідними тримали на кухні, поки один із оперативників ФСБ не сказав: «Все готове». Лагутін припускає, що тоді йому підкинули вибухівку та листівки.

Микола Лагутін. Фото: Грати

Андрій Куліевич. Фото: Грати

Проте колегія із трьох суддів на чолі з Олексієм Магомадовим визнала всіх чотирьох винними та призначила їм покарання:

– Кулієвичу – 7 років 6 місяців у виправній колонії суворого режиму з відбуванням перших 4 років у в’язниці, зі штрафом у розмірі 250 000 руб.;
– Хорошаєву – 7 років 3 місяці у виправній колонії суворого режиму з відбуванням перших 4 років у в’язниці, зі штрафом у розмірі 250 000 руб.;
– Лагутіну – 7 років у виправній колонії суворого режиму з відбуванням перших 4 років у в’язниці, зі штрафом у розмірі 250 000 руб.;
-Решетниченко – 2 роки в колонії-поселенні.

  • 10 червня 2020 року «Центр громадських зв’язків ФСБ» заявив про затримання в Криму п’ятьох осіб, підозрюваних у підготовці теракту на одному з сімферопольських ринків. За твердженням російської спецслужби, затримані мали зв’язок «із представниками радикальних українських формувань, які воюють на південному сході України».