Керівника севастопольського підрозділу «Юнармії» Володимира Коваленка засуджено до 10 років ув’язнення

Суд оголосив вирок керівнику севастопольського підрозділу «Юнармії» Володимиру Коваленку. Його визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), що полягає у здійсненні пропаганди серед дітей та підлітків на користь добровільного вступу до армії РФ та засуджено до 10 років позбавлення волі. 

Як повідомляє прокуратура АРК та міста Севастополя, це перший вирок в Україні за такий злочин.

«У 2016 році, засуджений призначений «керівником регіонального штабу Юнармії м. Севастополя», де забезпечував реалізацію вищевказаної політики окупантів. Він безпосередньо організовував та здійснював пропаганду серед дітей і підлітків на користь добровільного вступу до армії держави-окупанта, що заборонено міжнародним правом. За допомогою «ЗМІ» засуджений активно поширював інформацію щодо військово-патріотичного виховання серед підлітків на півострові.
Своїми діями «керівник штабу» порушив закони та звичаї війни, оскільки така пропаганда, особливо коли вона спрямована на дітей, є однією із форм забезпечення добровільного вступу в армію ворога, що заборонено статтею 51(1) Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року», – йдеться в повідомленні.

Володимир Коваленко

У 2021 році близько 4 тисяч дітей з окупованого Криму було прийнято до лав всеросійського військово-патріотичного громадського руху «Юнармія». Діти брали участь у «патріотичних заходах», спрямованих на «збереження пам’яті про визначні події та дати в історії Росії».

  • Мілітаризація свідомості дітей у Криму напряму пов’язана з темою незаконного призову до лав Збройних Сил РФ. Це поступовий процес перевиховання неповнолітніх громадян України у Криму у громадян Росії, які готові померти, захищаючи країну-окупанта зі зброєю в руках. За даними Кримської правозахисної групи за всі роки окупації до лав ЗС РФ призвали щонайменше 18 000 жителів Криму віком від 18 років і старше. За цей період за ухиляння від служби в ЗС РФ набули чинності як мінімум 83 вироки, писала Ірина Сєдова, аналітик Кримської правозахисної групи.
  • Російський щорічний комплекс пропагандистських заходів до річниці перемоги у «Великій вітчизняній війні» отримав влучну народну назву «побєдобєсіє». Він не оминає нікого, зокрема, й наймолодших українських громадян в окупованому Росією Криму. Розповімо вам про один зразок «святкової» воєнної пропаганди РФ серед малолітніх.
  • Детальніше — в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Бац — артилерія!»: Побєдобєсіє для кримських малят».