“Суд” в Криму оштрафував правозахисника Абдурешита Джеппарова за “дискредитацію” окупаційної армії на 45 тисяч рублів

Абдурешит Джеппаров Фото: АТР

“Київський районний суду” в тимчасово окупованому Сімферополі оштрафував правозахисника Абдурешита Джеппарова на 45 тисяч рублів. “Суддя” Оксана Карчевська визнала його винним у дискредитації окупаційної армії за публікацію невідомих на сторінці інформаційної ініціативи “Qirim Gayesi”.

Про це інформує правозахисна організація “Кримський процес”.

“Суд” допитав кримського особу, що склала адміністративний протокол, а потім визнав правозахисника винним.

Нагадаємо, раніше окупованому Криму російські силовики порушили проти ветерана кримськотатарського національного руху та правозахисника Абдурешита Джеппарова дві нові справи про адміністративні правопорушення за статтями про дискредитацію російської армії та зловживання свободою інформації.

Обидві адміністративні справи мають сфальсифіковані протоколи, які окупаційні силовики склали без присутності Джеппарова.

Суть обвинувачень полягає в тому, що правозахисник начебто адмініструє сторінку ініціативи «Qırım Gayesi» («Кримська ідея») яка публікує огляди порушень міжнародного гуманітарного права в Криму та оперативні повідомлення про порушення прав людини на території півострова.

Сам Джеппаров відкидає обвинувачення. За його словами, хоча він і стояв на початку створення цієї правозахисної ініціативи, проте вже довгий час не має до неї жодного стосунку, тим більше не адмініструє сторінку Qırım Gayesi, яка постійно оновлювалася під час двох його адміністративних арештів, що відбулися протягом останнього року.

Водночас правозахисник зазначив, що з таким успіхом його можна звинувачувати також у роботі сайту і сторінок об’єднання родичів політв’язнів «Кримська солідарність», до створення якого він теж колись мав стосунок.

Нагадаємо: