Суд РФ продовжив ще на три місяці арешт українки Леніє Умерової, яку підозрюють у “шпигунстві”

Російський суд 30 червня продовжив ще на три місяці строк незаконного арешту громадянки України Леніє Умерової, яку росіяни називають “українською шпигункою”.

Про це повідомив її брат Азіз Умеров.

За його словами, Леніє незаконно утримуватимуть у московському СІЗО “Лефортово” до 4 жовтня 2023 року.

Він повідомив, на судове засідання допустили лише адвоката, але йому заборонено розголошувати будь-які відомості кримінальної справи.

“Навіть зараз ми не розуміємо, у чому саме її підозрюють. Нагадаю, її продовжують утримувати у камері саму, листи, які вона пише проходять тритижневу перевірку“, — написав брат дівчини.

Нагадаємо:

  • 4 грудня 2022 року російські силовики затримали після перетину грузино-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони 25-річну Леніє Умерову, яка їхала з Києва до окупованого Криму через погіршення стану її батька, який страждає від онкологічного захворювання. До 16 березня Леніє утримували в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян біля Владикавказу. Приміський райсуд визнав дівчину винною у «порушенні режиму державного кордону» (ч.1 ст. 18 КоАП РФ) та оштрафував її на 2 тисячі рублів.
  • Вночі 16 березня 2023 року Умерову випустили із центру утримання іноземців. Проте її схопили невідомі, одягли на голову пакет, привезли до незнайомого району Владикавказу та залишили там. Майже одразу Умерову затримав наряд поліції, який склав на неї протокол про непокору поліцейським. Ленінський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб адмінарешту.
  • Поки Умерова перебувала в ІТТ, на неї знову склали аналогічний протокол: нібито дівчина відмовилася віддавати свій телефон поліцейським. 27 березня той самий суд знову призначив їй 15 діб арешту. Леніє перевезли до ІТТ міста Беслан.
  • 9 квітня 2023 року на дівчину знову склали протокол за непокору поліцейським. 11 квітня Совєтський райсуд Владикавказу призначив їй 15 діб арешту.
  • 26 квітня 2023 року Совєтський райсуд Владикавказу вкотре визнав Ленію Умерову винною у непокорі співробітникам поліції та призначив їй 15 діб адмінарешту.