Суд, який розглядатиме справу про держзраду ексначальника ГУ СБУ в АРК Олега Кулініча, досі не визначено

Затримання Олега Кулініча спіробітниками ДБР, 16.07.2022 Фото: dbr.gov.ua

Печерський районний суд Києва, куди СБУ та ДБР передали до суду обвинувальний акт про держзраду та інші злочини колишнього очільника Головного управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча, передав справу в апеляцію для визначення підсудності за іншим судом.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу суду.

За матеріалами слідства, колишній очільник Головного управління СБУ в АР Крим Олег Кулініч діяв на користь країни-агресора, співпрацював із ФСБ і отримав оперативний псевдонім «Котигорошко». Його підривну діяльність курував так званий «політичний офіс» у Москві.

Правоохоронці передали всі зібрані матеріали до суду. Захист Олега Кулініча виявив бажання клопотати про розгляд справи трійкою суддів. Втім оскільки у кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування брали участь 11 суддів Печерського райсуду, суд не має можливості сформувати колегію з допуском до державної таємниці.

Крім того, частина матеріалів кримінальної справи становлять державну таємницю з найвищим грифом секретності «цілком таємно», а у Печерському суді Києва немає зали судових засідань, яка має відповідне обладнання для роботи з секретними матеріалами.

Суддя Олег Білоцерківець продовжив Кулінічу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та направив матеріали справи до Київського апеляційного суду для визначення підсудності.

Наразі подання ще не розглянуто.

Як повідомлялось, 16 липня 2022 року ДБР та СБУ заявили про успішну проведено спеціальну операцію з викриття зрадника України — чинного співробітника СБУ, який працював на спецслужби рф. Мова йде про Олега Кулініча, який з жовтня 2020 року по березень 2022 року очолював ГУ СБУ В АРК.

Про те, хто такий Олег Кулініч, що відомо про його справу і чому Кулініч — чи не остання людина, яка має керувати кримським главком СБУ, Центр журналістських розслідувань писав у матеріалі «Агент Кулініч, розвал кримського управління СБУ та державна зрада».

Читайте також розслідування головної редакторки ЦЖР Валентини Самар «Кроти ФСБ в СБУ. Чого не вистачає у справі Кулініча-Сівковича».

.