“Суддя” окупаційного “Нижньогірського районного суду” Авакян заочно отримав тюремний термін

Дніпровський районний суд Києва оголосив вирок колишньому судді Нижньогірського районного суду АР Крим, який після окупації півострвоа Росією зрадив присязі та перейшов на службу до незаконно створених росіянами судових органів. Суд визнав його винним у державній зраді.

Про це повідомляє Бюро судової інформації із посиланням на вирок суду.

За інформацією Бюро, засуджений – колишній український суддя Артур Авакян, якого в грудні 2014 року було призначено суддею незаконного «Нижнегорского районного суда».

Слідство довело провину Авакяна, оскільки документи про призначення Авакяна “суддею” є на офіційному сайті президента РФ, а у вільному доступі є “судові рішення” його авторства.

Суд призначив йому  покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Оскільки засуджений досі перебуває на тимчасово окупованій території Криму, покарання він відбуватиме одразу після затримання українськими правоохоронцями.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.