Окупанти збираються етапувати до колонії суворого режиму викраденого на Херсонщині Руслана Абдурахманова

Російські окупанти готують до етапування у колонію суворого режиму незаконно засудженого до п’яти років ув’язнення у так званій “справі кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджіхана” Руслана Абдурахманова. Наразі його утримують у Верхнеуральській вʼязниці (Челябінська область, РФ). Руслану Абдурахманову необхідна операція.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на дружину Руслана Абдурахманова  – Феріде.

За її словами, з моменту вироку у серпні 2022 року й до 10 січня 2023 Руслана утримували у СІЗО №2 Сімферополя у жорстких умовах. Після цього етапували у Челябінську область Росії.

“Наразі він знаходиться у Верхнеуральській вʼязниці. Декілька разів його змушували взяти російський паспорт, але Руслан завжди відмовлявся від російського громадянства. Зараз його готують до етапу у колонію суворого режиму, куди саме – ми не знаємо, десь далі, у Сибір”, – розповіла дружина.

За її словами, зараз у Руслана Абдурахманова суттєво погіршився стан здоровʼя, йому необхідно зробити операцію з видалення трьох гриж у шийному відділі хребта.

“Через грижі в хребті у мозок недостатньо потрапляє кисня. Через це у нього кожні декілька хвилин судоми, мікроінфаркти, тіло відмовляє. Йому необхідно терміново робити операцію. Якісь мінімальні ліки йому дають, але цього недостатньо”, – розповіла Феріде Абдурахманова.

Нагадаэмо, 18 квітня 2022 року до будинку Абдурахманових у селі Азовське (Генічеського району) увірвалися озброєні автоматами люди у балаклавах, із нашивками «ДНР» і російськими прапорами.

Після побиття Абдурахманова затримали, допитували у ПТУ №17 у Генічеську із застосуванням тортур, насильно перевезли до Сімферополя, до будівлі ФСБ у Сімферополі, де тиснули та допитували. Через постійний тиск, погрози й побоювання за родину Абдурахманов дав неправдиві свідчення.

9 серпня 2022 року «Київський районний суд» Сімферополя засудив Абдурахманова до п’яти років колонії суворого режиму. Апеляцію на вирок сторона захисту не подавала під тиском ФСБ РФ.