Нарімана Джелялова та братів Ахтемових етапували з Криму до РФ

З Криму до Росії етапували для відбування незаконного покарання за сфальшованою силовиками справою першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, а також братів Азіза Ахтемова та Асана Ахтемова.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

“У момент етапу тюремники не повідомляють, куди саме направляють ув’язненого. За російськими законами, родичів засудженого інформують уже тільки після його прибуття у табір/на зону. Апеляційна інстанція посилила вирок, призначивши перші три роки відбування покарання не у таборі суворого режиму, як спочатку було за вироком, а в умовах тюрми. Де умови набагато жорсткіші та суворіші. Таких в’язниць у Росії небагато, але географія їх поширення велика. Вони є у Володимирській, Саратовській, Липецькій, Ульяновській областях, а також у Красноярському краї. В які саме в’язниці направляють Нарімана Джеляла та братів Ахтемових, поки що не зрозуміло. Але очевидно одне: етап –  це одне із найважчих випробувань для ув’язненого”, – написав Полозов.

21 вересня 2022 року так званий «Верховний суд» окупованого Криму засудив першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова до 17 років позбавлення волі, двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових – до 13 і 15 років за сфабрикованою ФСБ справою про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до  для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі).
  • У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).