Кримського художника Богдана Зізу, незаконно засудженого за антивоєнну акцію, утримують на пересиланні в колонії Пермі

Незаконно засуджений в РФ до 15 років позбавлення волі кримський активіст Богдан Зіза знаходиться на пересиланні у виправній колонії №29 міста Перм. Після того, як було відхилено апеляцію та вирок набув чинності, кримчанина відправили по етапу і його місцезнаходження не було відомо.

Про це повідомляє громадська ініціатива «Зона солідарності» з посиланням на листи від Зізи з ВК №29 до його друга за листуванням.

«Зіза розповів у листі, що після апеляції його відправили на етап із СІЗО Новочеркаська. За цей час він побував у Волгограді, Саратові, Казані та Іжевську. Чому до цього не було листів від Богдана – невідомо. Близькі та друзі Зізи не знали, де він перебуває весь цей час», – розповіли активісти.

Як зазначається, етап Богдана ще не закінчився, його мають направити до в’язниці, де він має провести перші 4 роки терміну.

«Ми припускаємо, що, найімовірніше, це буде «крита» у Мінусинську чи Єнісейську. Але також можливо, що його етапують до Верхньоуральської в’язниці», – заявили у «Зоні солідарності».

Нагадаємо:

  • 17 травня 2022 року ФСБ затримала кримчанина Богдана Зізу. Його обвинуватили у тому, що він у ніч проти 16 травня облив жовтою та блакитною фарбами вхід до будівлі «адміністрації» Євпаторії.
  • Богдан Зіза вказував, що слідчий кримського управління ФСБ Олександр Лавров на етапі слідства бив його, загрожував умовами СІЗО і описував, що буде з художником, коли той опиниться в ув’язненні. Крім того, після затримання Зізу силою змусили записати відео із «зізнанням».
  • 18 травня 2022 року «суддя» «Євпаторійського міського суду» Тетяна Ротко заарештувала Богдана Зізу на два місяці за ч.1 статті 20.3.3 Кримінального кодексу РФ (дискредитація російських збройних сил). На початку червня 2022 року Росфінмоніторинг вніс Богдана Зізу до оновленого «переліку терористів і екстремістів».
  • На початку липня 2022 року активісту додали додаткові статті обвинувачення. Зізу обвинуватили у порушенні ст.167 ч.2 КК РФ (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна шляхом підпалу); ст.214 (вандалізм), ст. 205 (терористичний акт).
  • 6 червня 2023 року Південний окружний військовий суд в російському Ростове-на-Дону засудив Богдана Зізу до 15 років позбавлення волі в колонії загального режиму за сфабрикованим ФСБ обвинуваченням у тероризмі.
  • У кінці вересня 2023 року Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область) залишив без змін незаконний вирок Зізі.