У США викрили бельгійського бізнесмена, який постачав до Росії електроніку для військової техніки

У Сполучених штатах Америки було викрили бельгійського бізнесмена Ганса Де Гітере, який причетний до поставок в Росію війської техніки. Проти мережі компаній, що пов’язані з бізнесменом, оголошено санкції. 

Про це йдеться в повідомленні американського Мінфіну.

Ганс Де Гітере багато років займається незаконним експортом технологій військового призначення зі США до Китаю та Росії, зокрема програмованих вентильних матриць – пріоритетних нині для Москви напівпровідникових пристроїв.

Де Гітере, а також пов’язаним із ним особам – зокрема брату Тому – належить низка компаній у Бельгії, Швеції, Гонконгу, Нідерландах, Росії та на Кіпрі. У деяких випадках Де Гітере та його мережа намагалися переправити електроніку до Росії через Гонконг і Туреччину.

Серед товарів, які бельгієць намагався відправити в РФ, були й інтегральні схеми тієї ж моделі, що й були виявлені в безпілотниках російського виробництва в Україні.

Усього у схемі незаконного постачання електроніки залучені дев’ять юридичних і п’ять фізичних осіб – зокрема росіяни Владімір Кулємеков і Сергєй Скворцов та нідерландка Кімберлі Бун. Проти всіх них США запровадили санкції.

Нагадаємо:

  • Міністерство фінансів й Державний департамент США оголосили про введення санкцій проти десятків фінансових установ РФ, а також осіб, пов’язаних з урядом РФ.
  • Президент США Джо Байден своїм указом продовжив до кінця 2023 року дію надзвичайного стану національного масштабу, запровадженого ще у березні 2014 року після російської окупації Криму, та пов’язані з ним санкції проти РФ з відповідним доповненнями.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter