Суд оголосив вирок у справі про катівню у Ягідному: до 12 років тюрми засуджені 15 російських військових

Чернігівський районний суд оголосив вирок 15 російським військовим, які незаконно утримували 368 цивільних у шкільному підвалі села Ягідне у березні 2022 року та використовували людей як “живий щит”. Їх всії засуджено до 12 років позбавлення волі.

Справу розглядали рік. Рішення 11 березня оголосила суддя Чернігівського районного суду Світлана Майборода, пише Суспільне.

За матеріалами справи, у підвалі, на площі близько 200 квадратних метрів, росіяни 27 діб утримували цивільних, серед яких було 69 неповнолітніх. За цей час через неналежні умови та брак медичної допомоги там померли 10 людей.

Він просив суд призначити російським військовим найвищу міру покарання, передбачену статтею, за якою їх судили — 12 років ув’язнення. Адвокати ж казали, що доказів проти їхніх підзахисних недостатньо, тому їх треба виправдати.

На зачитування вироку до суду жоден з потерпілих не прийшов. Справу слухали заочно. Де наразі перебувають 15 обвинувачених російських військових — наразі не відомо, повідомив Сергій Крупко.

Раніше журналісти Суспільного встановили російського командира, який вирішував, коли 366 людям можна їсти, ходити до туалету, дихати свіжим повітрям та навіть бути похованим. Російського офіцера з позивним “Кльон” жителі Ягідного називають відповідальним за їхнє майже місячне ув’язнення у шкільному підвалі. Відповідальним за десять смертей, втрачене здоров’я та психологічні травми, які залишаться на роки.