Кримська правозахисна група отримала міжнародну нагороду Democracy Defender Award

Команду Кримської правозахисної групи нагородили міжнародною нагородою Democracy Defender Award (Захисники демократії), яку засновали 8 країн-учасниць ОБСЄ – США, Канада, Чорногорія, Данія, Велика Британія, Швеція, Швейцарія, Нідерланди. Правозахисників нагородили за значний внесок у підтримку жертв порушень прав людини та політично вмотивованих переслідувань в окупованому Криму з боку російської влади.

Церемонія пройшла 19 квітня у столиці Австрії Відні, повідомляє Кримська правозахисна група.

Відзнаку Democracy Defender Award отримувала голова правління КПГ Ольга Скрипник. Вона подякувала членам делегації ОБСЄ за нагороду та підтримку України. І перед виступом правозахисниця попросила вшанувати пам’ять всіх загиблих військових та цивільних в Україні хвилиною мовчання.

Скрипник наголосила, що Democracy Defender Award – це визнання не лише роботи КПГ, це відзнака значущості всього правозахисного руху України, особливо тих, хто залишається вірним Україні та цінностям демократії на окупованих Росією територіях, включаючи окупований Крим, хто ризикує життям заради встановлення справедливості. Саме за це росіяни їх вбивають, катують, позбавляють волі.

Голова правління КПГ Ольга Скрипник (у центрі) на церемонії нагородження Democracy Defender Award, Відень, 19.04.2024. Фото: crimeahrg.org

Центр журналістських розслідувань публікує повний текст промови Ольги Скрипник:

«Багато моїх колег, які стояли на захисті демократичних змін в Україні – правозахисники, журналісти, активісти – сьогодні в українській армії, тому що у нас більше не лишилося іншого шляху захистити життя людей, захистити права людини та демократичний світ. Багато з них вже загинули в бою.

Різниця між Україною та Росією проста – російські солдати прийшли вбивати дітей, а українські військові захищають дітей ціною власного життя.

Лише цього ранку Росія вбила трьох дітей в Дніпропетровській області.

У мене двоє дітей. Дочці 5 років, сину 1,5 роки. Син народився у вересні 2022 у Києві під звуки повітряної тривоги. Нещодавно в дитячому садку було завдання – оберіть улюблений колір та намалюйте ним те, що хочете. Моя 5-річна донька обрала фіолетовий колір. Щоб ви намалювали фіолетовим кольором?

Моя 5-річна донька намалювала фіолетовий танк. Вона пояснила: «Мама, це фіолетовий танк для дівчат військових, щоб вони могли збивати російські ракети. Коли я виросту, я хочу стати військової і збивати російські ракети, щоб наші дома не руйнувалися». У українських дітей спільні мрії: військові літаки та зброя протиповітряної оборони, та щоб папа чи мама повернулися з війни додому.

Якщо не зупинити Росію зараз, то скоро тисячі дітей в інших країнах теж буть мріяти про танки, ракети, снаряди. Кожен кілометр окупованої української землі наближає армію Путіна до кордонів інших демократичних країн.

Демократичний світ впаде… Демократичний світ впаде, якщо Україна не зможе виграти цю війну. Демократія – це не даність, вона не існує сама по собі. За демократію треба боротися.

Сьогодні всі ми маємо історичний шанс захистити демократію та зберегти світ, побудований на цінності людського життя та людської гідності. Якщо цього не зробити зараз, то демократичні країни прийде знищувати не лише Росія, а ціла коаліція тоталітарних держав та терористичних режимів.

Тому нам всім потрібна зброя для України, зараз, та в максимальних обсягах, нам потрібні сміливі рішення та нам потрібне освідомлення власної історичної відповідальності.

Слава Україні!».