Верховний суд залишив у силі позбавлення волі на 15 років для організатора теракту в Новоолексіївці

Наслідки теракту в Новоолексіївці, 14 квітня 2016 року

Касаційний кримінальний суд визнав справедливим покарання у вигляді 15 років позбавлення волі із конфіскацією всього майна для організатора теракту в Новоолексіївці у 2016 році.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на пресслужбу Офісу генерального прокурора та матеріали судового реєстру.

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду 4 лютого 2020 року залишив без змін судові рішення стосовно громадянина, який у складі організованої групи у 2016 році на Херсонщині вчинив терористичний акт — підірвав припаркований на вулиці автомобіль.

Верховний Суд залишив у силі покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

14 квітня 2016 року в Новоолексіївці, біля кафе «Дружба», вибухнув автомобіль «ВАЗ». Унаслідок теракту одна особа загинула, а шість — отримали тілесні ушкодження.

Невдовзі, 7 травня, правоохоронці затримали Валерія Долапчі. Йому інкримінували організацію терористичного акту за статтею 258 Кримінального кодексу України. Провину Долапчі не визнав. Справу відносно нього назвав повністю сфальсифікованою.

За матеріалами справи, Долапчі разом з іншим чоловіком придбали автомобіль «ВАЗ» червоного кольору. Машину обладнали вибуховим пристроєм із таймером та залишили припаркованим у громадському місці. Вибух стався після спрацювання таймера.

Вироком Генічеського районного суду Долапчі отримав 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. А апеляційній інстанції покарання підтвердили.

Тепер, як повідомляє Офіс генерального прокурора, вказане покарання затвердив Верховний суд.

  • Запорізький суд покарав позбавленням волі строком на 6 років Сергія Рака, якого Україна віддала бойовикам у рамках обміну утримуваними особами. Чоловіку інкримінували підготовку терористичного акту.
  • Суддя Михайло Смокович розглянув обставини справи, послухав свідків, вивчив інші долучені докази та дійшов висновку, що дії обвинуваченого, колишнього заступника начальника амвросіївської міліції, слідство кваліфікувало невірно.