Прокуратура АРК заявила про затримання засудженого за держзраду Василя Ганиша

Василь Ганиш після засідання Київського апеляційного суду 2 грудня 2019 року Фото: investigator.org.ua

Правоохоронці затримали ексдепутата Верховної Ради Криму Василя Ганиша, засудженого до 12 років в’язниці за державну зраду. У прокуратурі заявляють, що Ганиш безпідставно перебував на волі кілька місяців. Адвокат засудженого розповідає, що Ганиш був під домашнім арештом через бюрократію та поганий стан здоров’я

Вироком Дніпровського районного суду 19 листопада 2018 року обвинуваченого в державній зраді ексдепутата Верховної Ради Криму Василя Ганиша засудили до 12 років позбавлення волі. 30 січня 2020 року покарання підтвердили в Київському апеляційному суді. Отже вирок набрав законної сили.

Прокуратура АРК 1 липня зненацька заявила про затримання Ганиша та про те, що він безпідставно знаходився на волі.

«На момент набрання вироку суду законної сили, засуджений не перебував під вартою та до цього часу безпідставно продовжував перебувати на волі, зараз Василя Ганиша затримано і поміщено до державної установи «Київський слідчий ізолятор», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Адвокат Олександр Шадрін у коментарі Бюро судової інформації розповів, що від 30 січня, коли Київський апеляційний суд підтвердив покарання, Василь Ганиш знаходився під домашнім арештом та не переховувався від правоохоронних органів. Затримання відбулося 25 червня.

«Матеріали провадження були направлені до суду першої інстанції. Там суддя винесла розпорядження про виконання вироку. У цьому випадку суддя написала, що потрібно покласти обов’язки виконання на органи Національної поліції. Ми звернули увагу, що цим має займатися пенітенціарна служба, а наш підзахисний не може відбувати покарання у зв’язку з поганим станом здоров’я. Також ми подали до суду клопотання про звільнення його від відбування покарання. Тому все так затягнулося. Засідання у цьому провадженні призначено на 3 липня», — говорить адвокат Шадрін.

Адвокат підтвердив, що наразі Василь Ганиш знаходиться у СІЗО в Києві.

Нагадаємо:

  • Засуджений за держзраду Василь Ганиш почне відбувати покарання. Пригадуємо деталі його справи
  • Верховний суд відкрив касаційне провадження на вирок Дніпровського районного суду Києва та ухвалу Київського апеляційного суду, якими колишнього депутата Верхової Ради Криму Василя Ганиша засуджено на 12 років позбавлення волі за державну зраду.