Херсонський суд продовжив тримання під вартою ексзаступнику ГУ МВС України в АРК Федоряна

Фото: RFE/RL

Підозрюваний має можливість вийти під заставу в розмірі 21 млн 180 тисяч гривень.

Про це повідомляє прокуратура АРК і Севастополя.

«Сьогодні, 29 грудня 2020 року, Херсонський міський суд Херсонської області задовольнив клопотання прокуратури АР Крим та м.Севастополя та продовжив громадянину України, який підозрюється в державній зраді (ст. 111 КК України), запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 5.02. 2021 роки з альтернативою внесення застави в розмірі 21 міл. 180 тис. гривень», — йдеться в повідомленні.

Раніше, 14 грудня 2020 року Херсонський апеляційний суд збільшив розмір застави у 13 разів до 21,18 млн грн.

Федорян є громадянином України. Але при обшуку в нього знайшли паспорт громадянина Російської Федерації, виданий незаконно створеними органами т.зв. «Федеральної міграційної служби РФ по Республіці Крим», 6 тис. доларів.

Видання «Судовий репортер» пише, що у мобільному підозрюваного виявлено переписку з абонентом Миколою Баланом, чиї прізвище та ініціали співпадають з даними чинного командувача Національної гвардії України. З переписки вбачається, що Балан неодноразово допомагав підозрюваному та його родичам у перетині адміністративної межі з тимчасово окупованою територією півострова Крим та передавав внутрішню службову переписку Державної прикордонної служби.

Нагадаємо:

  • 7 листопада 2020 року на КПВВ «Каланчак» при спробі виїзду на тимчасово окуповану територію Криму був затриманий громадянина України, який систематично надавав допомогу окупаційним правоохоронцям при проведенні численних незаконних обшуків і затримань громадян в так званих «справах кримських мусульман». Як стало відомо Центру журналістських розслідувань, мова йде про Миколу Федоряна, який був заступником начальника — начальником міліції громадської безпеки ГУ МВС України в АР Крим з 2005 по 2011 рік.
  • Прокуратурою АРК та Севастополя спільно з слідчим відділом ГУ СБУ в АРК Федоряну повідомлено про підозру у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).
  • У прокуратурі повідомили, що Федорян з березня 2019 року надавав допомогу окупаційним правоохоронцям, а саме «Службі захисту конституційного ладу Управління ФСБ РФ по Республіці Крим» в організації проведення ряду незаконних обшуків в домоволодіннях представників кримськотатарського народу, які зазнали переслідувань за нібито участь в організації «Хізб ут-Тахрір». Підозрюваний систематично забезпечував окупаційних правоохоронців транспортними засобами при проведенні обшуків, а також для конвоювання незаконно затриманих осіб в СІЗО і «Управління ФСБ РФ по Республіці Крим».
  • 9 листопада 2020 року Херсонський міський суд задовольнив клопотання прокуратури АРК та Севастополя та обрав Федоряну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі майже 1,6 млн грн.