Окупанти в СІЗО Сімферополя застосовують тортури до братів Ахтемових, незаконно засуджених у “справі про газопровід”

Російські окупанти у сімферопольському СІЗО №2 застосовують тортури до кримських політв’язнів братів Азіза та Асана Ахметових, які були незаконно засуджені у “справі про газопровід” разом з першим заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріманом Джелялом. 

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та дружина політв’язня Нарімана Джеляла Левіза Джелялова.

Зокрема Рефат Чубаров з посиланням на власні джерела повідомив, що росіяни з адміністрації Сімферопольського СІЗО-2, куди помістили Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових,  катують останніх. До Джелялова вони побоюються застосовувати фізичне насильство через його міжнародну популярність.

Чубаров звернувся із закликом поділитися списком співробітників Сімферопольського СІЗО-2.

Нагадаємо, за словами дружини Нарімана Джеляла, після переведення його у Сімферопольський СІЗО №2 росіяни відмовилися видавати  його ліки проти болю у хребті.

За її словами також після переведення Асана та Азіха Ахтемових до СІЗО №2 у них також  вилучили особисті речі: документи, харчові продукти, одяг, ліки та змушують заучувати гімн Росії.

У камерах із шостої ранку до десятої години вечора не можна сидіти й лежати на спальному місці. Ув’язненим забороняють дивитися в очі співробітникам СІЗО та змушують заучувати гімн Росії.

“За будь-яке невиконання цих вимог з боку працівників СІЗО було покарання у вигляді простою в незручній для тіла позі, а саме в зігнутому положенні під кутом 90 градусів головою вниз і руками вгору за спиною. Або ж люди зазнають жорсткого морального чи психологічного тиску”, – розповіла Левіза Джелялова.

Через такий режим в Асана Ахтемова загострився біль у спині. Адвокати політв’язнів звернулися до адміністрації СІЗО, вказавши на проблеми з медичним лікуванням та побутовими умовами утримання.

21 вересня 2022 року так званий «Верховний суд» окупованого Криму засудив першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова до 17 років позбавлення волі, двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових – до 13 і 15 років за сфабрикованою ФСБ справою про «диверсыю на газопроводі» в селі Перевальне.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до  для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення: в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).