У кримського політв’язня Дмитра Штиблікова погіршилось здоров’я

Дмитро Штибліков

В українського політв’язня Дмитра Штиблікова, якого Росія торік у квітні вдруге засудила за нібито “державну зраду”, погіршився стан здоров’я.

Про це повідомляє Об’єднання родичів політв’язнів Кремля з посиланням його доньку Тетяну.

За її словами, у 52-річного громадянина України почалася гіпертонія, кришаться зуби та болять ясна.

“У батька сильно впав зір та чомусь постійно “ламаються” окуляри. Йому не вистає вітамінів, адже харчування в колонії жахливе, а в тюремному магазині немає нормальних продуктів”, – розповіла Тетяна.

Дмитро перебуває в камері постійно один без можливості спілкування та дзвінків до родичів. Прогулянка триває одну годину на день. Росіяни дозволяють йому читати обмежену на місяць кількість книжок. Донька каже, що попри все батько не втрачає оптимізму та висловлює надію на обмін у листах.

“Наша родина сподівається, що держава не забула про політв’язнів. Роками ми чуємо, що для обміну немає політичної волі РФ: їхня влада не хоче міняти українських цивільних на своїх військовополонених. Можливо, попи московського патріархату будуть цікавіші Росії, хто зна”, – сказала вона.

Дмитро Штибліков мав вийти на волю після завершення п’ятирічного строку в справі так званих “кримських диверсантів” 8 листопада 2021 року, аде того ж дня його етапували до Ростова-на-Дону та звинуватили в “державній зраді”.

29 квітня 2022 року українця засудили до 19 років і 6 місяців у колонії суворого режиму. Російські медіа висвітлюють Дмитра як високопоставленого шпигуна ГУР Міноборони.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.