Понад 30 країн світу приєдналися до позову України у Міжнародний суд ООН з вимогою до Росії припинити війну

До позову України проти Росії до Міжнародного суду ООН у Гаазі з вимогою припинити війну приєдналися 32 країни.

Про це з повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на повідомення суду.

Нагадаємо, 27 лютого 2022 року Україна направила позов проти Росії до Міжнародного суду ООН.

Україна просила суд наказати РФ негайно призупинити розпочаті 24 лютого 2022 року воєнні дії, заявленою метою яких є “запобігання і покарання” нібито геноциду в Луганській та Донецькій областях України.

А також, щоб Російська Федерація негайно забезпечила, щоби будь-які військові або нерегулярні збройні формування, якими вона керує або підтримує, а також будь-які організації та особи не сприяли «військовим операціям», метою яких декларується “запобігання” чи “покарання” за нібито вчинення Україною геноциду.

Вже 16 березня 2022 року Міжнародний суд ООН в Гаазі 16 березня виніс рішення у справі України проти Росії і зобов’язав РФ припинити воєнні дії в Україні, які, як заявлено, відбуваються з метою “запобігання і покарання” нібито геноциду в Луганській та Донецькій областях України.

20 серпня 2022 року Європейський Союз подав до Міжнародного суду ООН інформацію у межах справи України проти РФ щодо звинувачень у “геноциді”, які країна-агресор використала на виправдання вторгнення в Україну.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні  провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.