Росіяни катують трьох кримських політв’язнів у в’язницях – Представництво президента України в АРК

Російські силовики дедалі погіршують умови тримання в російських в’язницях політв’язнів, кримських татар Еміра-Усеїна Куку, Сервета Газієва та Амета Сулейманова, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям. Їхньому життю існує загроза, ці дії росіян можна роззцінювати як тортури.

Таку заяву оприлюднили на сайті Представництва президента України в Автономній Республіці Крим.

“Окупанти продовжують катувати українських політв’язнів Еміра Усеїна-Куку, Сервета Газієва та Амета Сулейманова. У трьох чоловіків є серйозні проблеми зі здоров’ям, а умови незаконного утримання загрожують чоловікам не лише погіршенням стану, а й їхньому життю”, – йдеться у повідомленні.

63-річний Сервет Газієв страждає на болі у кишківнику і має проблеми з хребтом, що виникли у нього після побиття у вересні 2021 року в СІЗО-5 Ростова-на-Дону. За словами сестри політв’язня, лікар відвідав його лише раз, попри постійні заявки, а необхідні ліки чоловік так і не отримав.

Стан Амета Сулейманова, який і до ув’язнення страждав на артеріальну та мітральну серцеву недостатність, в ув’язненні погіршується. Весь день він змушений стояти або сидіти на вузькій лаві, через що набрякають ноги. У СІЗО в нього додатково діагностували гонартроз суглобів нижніх кінцівок другого ступеня.

Еміру-Усеїну Куку наприкінці липня провели операцію на кишківнику, але досі не повідомили, на якій саме частині. Йому відмовили в реабілітації. Бранцю Кремля часто доводиться голодувати, бо він не може харчуватися у тюремній їдальні, оскільки після операції йому заборонили вживати крупи.

Представництво президента України в АРК вкотре закликало міжнародну спільноту відреагувати та посилити тиск на Росію, яка разом із підконтрольними їй адміністраціями Криму відверто ігнорує всі міжнародні норми гуманітарного права.

“Політичні переслідування, катування, репресії та незаконні вироки на тимчасово окупованій території Криму повинні негайно припинитися, а всі винні понести відповідальність за скоєння злочинів, що неможливо без повної деокупації українського півострова”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в СІЗО-2 в тимчасово окупованому Сімферополі політв’язень, громадський журналіст Амет Сулейманов, незаконно засуджений до 12 років колоні у так званій “справі Хізб ут-Тахрір”, попри хворобу серця вимушений весь день перебувати на ногах, співробітники СІЗО забороняють йому лягати.