Кримського художника Богдана Зізу, незаконно засудженого за антивоєнну акцію, етапували до Володимирського централу

Незаконно засудженого в РФ до 15 років позбавлення волі кримського активіста Богдана Зізу етапували до російської в’язниці “Володимирський централ”.

Як повідомляє Кримська правозахисна група, після довгого етапу атиквіста у січні привезли у в’язницю номер два (Т-2), “Володимирський централ”, в російському місті Володимир.

До цього художника утримували на пересиланні у виправній колонії №29 міста Перм.

Нагадаємо:

  • 17 травня 2022 року ФСБ затримала кримчанина Богдана Зізу. Його обвинуватили у тому, що він у ніч проти 16 травня облив жовтою та блакитною фарбами вхід до будівлі «адміністрації» Євпаторії.
  • Богдан Зіза вказував, що слідчий кримського управління ФСБ Олександр Лавров на етапі слідства бив його, загрожував умовами СІЗО і описував, що буде з художником, коли той опиниться в ув’язненні. Крім того, після затримання Зізу силою змусили записати відео із «зізнанням».
  • 18 травня 2022 року «суддя» «Євпаторійського міського суду» Тетяна Ротко заарештувала Богдана Зізу на два місяці за ч.1 статті 20.3.3 Кримінального кодексу РФ (дискредитація російських збройних сил). На початку червня 2022 року Росфінмоніторинг вніс Богдана Зізу до оновленого «переліку терористів і екстремістів».
  • На початку липня 2022 року активісту додали додаткові статті обвинувачення. Зізу обвинуватили у порушенні ст.167 ч.2 КК РФ (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна шляхом підпалу); ст.214 (вандалізм), ст. 205 (терористичний акт).
  • 6 червня 2023 року Південний окружний військовий суд в російському Ростове-на-Дону засудив Богдана Зізу до 15 років позбавлення волі в колонії загального режиму за сфабрикованим ФСБ обвинуваченням у тероризмі.
  • У кінці вересня 2023 року Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область) залишив без змін незаконний вирок Зізі.