В Україні судитимуть кримського підприємця, яки допомагав російським окупантам проводити незаконний призов до армії РФ

Прокуратура Автономної Республіки Крим та м.Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно кримського підприємця, який систематично надавав допомогу окупантам під час здійснення незаконних призовів громадян України на строкову військову службу до ЗС РФ.

Про це повідомляє прокуратура АРК.

Обвинувачений підприємець спеціалізується на пасажирських перевезеннях. У 2014 році він зареєструвався як «індивідуальний підприємець» і власник ТОВ «Автопрофи» згідно з законодавством країни-окупанта.

“Впродовж 2017 року, всупереч вимогам Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, «підприємець» сприяв окупаційній владі у забезпеченні проведення незаконних призовних кампаній в Криму. Зокрема, організував та забезпечив надання «ФКУ «Військовий комісаріат Республіки Крим» автотранспортних послуг з міжміських перевезень призовників з військових комісаріатів до збірних розподільних пунктів, залізничного вокзалу м. Сімферополь та аеропорту «Бельбек» для подальшого проходження служби в армії ворога” – повідомили в прокуратурі.

Загалом транспортними засобами обвинуваченого було здійснено 606 рейсів, під час яких перевезено 4 187 осіб. За надані «послуги» «підприємець» отримав понад 1,5 мільйона російських рублів з бюджету РФ. Крім того, у 2022-2023 роках через портал РФ, який дає можливість брати участь у держзакупівлях, обвинувачений уклав та виконав 4 контракти з окупаційними державними установами, здійснивши господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором.

Як приклад, «підприємець» надав послуги «освітній установі» Республіки Крим – «Регіональному Центру з підготовки до військової служби та військово патріотичного виховання» із перевезень організованих груп дітей.

Обвинуваченому інкриміновано пособництво у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 438 КК України) та колабораційна діяльність (ч. 4 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо:

  • Соломʼянський районний суд Києва оголосив вирок підприємцю з Криму, який надавав товари і послуги незаконно створеній Росією “Прокуратурі Республіки Крим”.
  • В травні 2023 року Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя повідомила про підозри у колабораціонізмі сімом підприємцям з тимчасово окупованого Криму, які надають товари і послуги російським незаконно створеним органам «влади».

  • В жовтні 2023 року про підозру у колабораційній діяльності було повідомлено ще дев’ятьом кримським підприємцям.