Кирило Вишинський залишився під вартою на 60 діб

Колегія суддів Подільського районного суду продовжила керівнику незареєстрованого підрозділу російського інформагентства «Россия сегодня» в Україні Кирилу Вишинському термін перебування під вартою до 16 вересня 2019 року.

Як повідомляє кореспондент “Бюро судової інформації”, на засіданні повинні були розпочати дослідження доказів та провести допит Кирила Вишинського. Перед цим колегія поставила питання доцільності подовження запобіжного заходу Вишинському, оскільки термін його утримання під вартою збігав 22 липня.

Прокурори АРК просили суд подовжити арешт на 60 діб, оскільки, на їхню думку, існують обґрунтовані ризики втечі Вишинського. Зокрема, прокурор  Євген Комаровський заявив, що зміна запобіжного заходу на домашній арешт може дозволити Вишинському покинути Україну дипломатичним шляхом за допомогою консулів РФ.

«Крім того, у Вишинського є паспорт РФ, державні нагороди, зокрема “За звільнення Криму”, він публічно заявив, що відмовляється від українського громадянства. Керівництво держави-агресора зацікавлено в його виході», – сказав прокурор.

Сторона захисту попросила суд застосувати будь-який запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою.

Захисник Андрій Доманський заявив, що прокуратури не довела ризики втечі Вишинського. Захист попросив суд відпустити з-під варти Вишинського під особисте зобов’язання з носінням електронного браслета.

“Він здійснював журналістську діяльність, має зв’язки та нерухомість у Києві, неодноразово підкреслював, що є громадянином України, тому не має намірів втекти”, – наголосив А.Доманський.

Як заявив Кирило Вишинський, він підтримує своїх захисників, і вважає, що особистого зобов’язання достатньо.

«Звинувачення політично заангажовані, кидають тінь на мою професійну честь. Прокуратура нічого не доводить. Я буду ходити на суди, зацікавлений більше всіх. Я хочу продовжити роботу в Україні. Я не пропагандист», – сказав він.

Після наради колегія суддів (Павленко, Зубець, Отвіновський) продовжила Кирилу Вишинському термін перебування під вартою до 16 вересня 2019 року. Судді заявили, що вважають доводи прокуратури обгрунтованими і не знаходять підстав для зміни запобіжного заходу.

Перерву в засіданні оголосили до 16 вересня в 15.00.

Раніше сторона захисту Кирила Вишинського заявила, що він не втече в РФ, оскільки має намір довести свою невинність.

  • Нагадаємо, 06.03.2019 року прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  •  В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 7 травня Подільський райсуд Києва продовжив Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 22 липня.
  • 11 червня закінчилось оголошення обвинувального акту.
  • Вишинський не визнає провину за всіма фактами, озвученими в обвинувальному акті.
  • На засідання 15 липня приїхала омбудсмен РФ Тетяна Москалькова, яка заявила, що у неї є звернення до глави Подільського суду з проханням про зміну запобіжного заходу Вишинському, який буде не пов’язаний з утримуванням під вартою