Захист Вишинського заявив, що прокуратура АРК затягує процес

dav

Захист керівника незареєстрованої організації «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського заявив, що прокуратура АРК затягує процес. 

Як повідомляє кореспондент БСІ із зали суду, на початку чергового засідання Подільського райсуду у справі Кирила Вишинського, якого обвинувачують у державній зраді, був змінений склад прокурорів, що беруть участь у справі. На засіданні були присутні прокурори Андрій Гонтар та Павло Чернешенко. Вони пояснили, що це відбулося через зайнятість прокурорів у інших провадженнях, а також періодом відпусток. Прокурори заявили, що не готові до процесу та клопотали про перерву у засіданні для вивчення новим прокурором обвинувального акту.

Захисники Вишинського в свою чергу заявили, що підстав для зміни прокурора немає, втім, згідно із КПК, проводити засідання неможливо.

Це затягування процесу. Зміни у групі прокурорів відбулись в останній день. Це робиться тільки для того, щоб затягнути впровадження по справі. Це неповага до суду та професії“, – заявив адвокат Андрій Доманський.

Сам Вишинський заявив, що дії прокурорів – “ляпас суддівській системі”.

Я вивчав ці томи справи півтора місяця, як ви зробите це за кілька днів? Все це затягування процесу – політичні ігри, ініціатором яких є генпрокурор Луценко. Вам (суддям, – ред.) дають ляпаси, скільки ви будете терпіти? .. Я пишаюся тим, що є українцем та сподіваюсь, що з новою владою все зміниться, а ГПУ очолить нова людина“, – заявив Вишинський.

Після наради колегія суддів (Олена Павленко, Павло Отвіновський та Юрій Зубець) задовольнила клопотання прокурорів та перенесла засідання на 15 липня. Крім того, судді заявили, що направлять листа прокурору АРК Гюндузу Мамедову з проханням готувати належним чином прокурорів, що перебувають у процесі.

В прес-службі прокуратури Криму заявили, що у наступному судовому засіданні заплановано оголошення та надання учасникам процесу обсягу доказів, які будуть безпосередньо досліджені судом під час розгляду справи.

  • Нагадаємо, 06.03.2019 року прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Апеляційний суд Херсонської області відхилив апеляційну скаргу на арешт Кирила Вишинського. В ході судового засідання він заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням Вишинський звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 7 травня Подільський райсуд Києва продовжив Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 22 липня.
  • 11 червня закінчилось оголошення обвинувального акту.
  • Вишинський не визнає провину за всіма фактами, озвученими в обвинувальному акті.