Екс-“міністр охорони здоров’я” Криму Петро Міхальчевський відмовився від допиту

dav

Екс-“міністр охорони здоров’я” Криму Петро Міхальчевський відмовився давати покази по суті обвинувачення.

Як повідомляє кореспондент БСІ, в процесі повинні були перейти до етапу допиту обвинуваченого. Проте Петро Міхальчевський, який зараз знаходиться на домашньому арешті, відмовився давати покази.

Я вже все розповів. Мені особливо нема що додати. Я під час анексії Криму виконував професійні обов’язки. Якщо ви вважаєте це злочином, покажіть, де це вказано. Пропоную перейти до дебатів, а я все підсумую у останньому слові“, – сказав Міхальчевський.

Відповідати на питання колегії Міхальчевський також відмовився.

Головуюча суддя Мирослава Марченко вирішила враховувати як покази заяву Міхальчевського, яку він зачитав у минулому засіданні.

Прокурор Роман Мурачов звернувся до суду з клопотанням про виклик експертки Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України Ольги Ковбасенко, яка підписувала висновки лінгвістичної експертизи. За словами Мурачова, прокуратура АРК забезпечить виклик свідка.

Нагадаємо, саме висновки лінгвістичної експертизи ставила під сумнів сторона захисту, наполягаючи на тому, що експерт висловила особисту оцінку, кажучи про те, що “під час інтерв’ю Міхальчевський схвалював анексію і спонукав громадян отримувати громадянство РФ».

Спочатку адвокати самі клопотали про виклик Ковбасенко на засідання, але з’ясувалось, що вона більше не працює у НДІ.

Цього разу адвокати заявили, що виклик експертки – затягування судового процесу.

Я ініціювала виклик Ковбасенко, а потім відмовилась від цього, бо ми не знали де вона і не хотіли затягувати процес. Ми розбирали у засіданні всі докази, і цей теж. Що там незрозумілого? Необхідності у її допиті вже немає“, – заявила адвокатка Ольга Головіна.

Адвокат Валентин Рибін заявив про тиск прокуратури на свідка: “Як ви будете забезпечувати явку свідка? Вона не ваша підлегла. Ми тоді можемо говорити про тиск на свідка та вплив прокуратури на експерта“.

В свою чергу, прокурор Роман Мурачов заявив, що прокуратура на здійснює тиск на експертку, це лише фантазії адвокатів.

Після наради колегія суддів постановила задовольнити клопотання прокурора: на наступне засідання буде викликатись Ольга Ковбасенко. У засіданні оголошена перерва до 3 вересня.

  • Петро Міхальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року.
  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У відомстві підкреслили, що у нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «голови» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму.
  • Прокуратура АРК підозрює Міхальчевського у скоєнні злочинів за ст. 111 (державна зрада).
  • Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Держради Криму».
  • Міхальчевський визнає, що працював міністром охорони здоров’я, але не вважає це держзрадою, оскільки він очолював посаду згідно із законодавством України (його обирала на пост Верховна Рада АРК до початку анексії). Адвокат Міхальчевського Валентин Рибін наполягає, що, відповідно до міжнародної конвенції про захист мирного населення, медичний персонал не підлягає переслідуванням.
  • Захист екс-“міністра” акцентує увагу на тому, що з 2 квітня по 28 травня 2014 року Іслямов обіймав посаду тимчасово виконуючого обов’язки «кримського віце-прем’єра» в «уряді» Сергія Аксенова: у той же час, як і Міхальчевський.  На засідання у лютому Ленура Іслямова  допитали  як свідка обвинувачення.
  • У лютому у справі «екс-міністра охорони здоров’я» Криму Петра Міхальчевського був змінений обвинувальний акт.
  • Захист екс-“міністра охорони здоров’я” Криму Петра Міхальчевського вимагає визнати всі докази провини неприпустимими
  • Міхальчевський знаходився під вартою з січня 2018 року: спочатку у СІЗО Херсону, потім у Києві. 9липня Міхальчевського відпустили під цілодобовий домашній арешт із носінням електронного “браслету”.