Незаконно засудженого кримського правозахисника Емір-Усеїна Куку терміново прооперували

Українського політв’язня, фігуранта так званої “ялтинської справи Хізб ут-Тахрір”, кримськотатарського правозахисника Емір-Усеїна Куку, якого раніше екстрено вивезли з російської колонії до Салавату в лікарню – з нападом болю в нирках, терміново прооперували у цивільній лікарні у Башкортостані.

Про це інформує громадське об’єднання “Кримська солідарність” з посиланням на дружину політв’язня Мерьєм Куку.

Нагадаємо,  21 червня його вивезли з російської колонії в Салаваті до лікарні — з нападом болю у нирках, але в процесі діагностики з’ясувалося, що порушено важливі функції кишківника.

23 червня кримськотатарському правозахиснику провели невідкладну хірургічну операцію.

“Після операції його виписали з міської лікарні в Салаваті та перевели до лікарні в Уфі, зараз його стан задовільний. У суботу планують контрольне УЗД, потім готуватимуть до виписки і повернуть до колонії”, – розповіла Мерьєм.

Раніше дружина політв’язня заявляла, що Емір-Усеїн Куку має низку проблем зі здоров’ям. Зокрема, хронічними стали травми хребта після побиття, а також – хвороба нирок.

“У 2015 р., під час першого затримання, представники ФСБ відбили йому нирки та порушили поперековий відділ хребта. Ці травми, що не лікуються в умовах колонії, стали хронічними та постійно дають про себе знати. Після побиття лікарі попереджали, що травма хребта приведе до проблем з усією кістковою системою. Так і вийшло: у 2019 р. в Усеїна виникла шишка в колінній чашці та розпухла нога. Тоді, у СІЗО Ростова-на-Дону, він добився проведення УЗІ, після якого був поставлений діагноз — кіста Бейкера. Ця проблема існує й досі та йому складно робити намаз через хворе коліно», — розповіла вона.

Нагадаємо:

  • 1 лютого 2016 року в селищі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук в будинку Інвера Бекирова і потім затримали його за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. Обшуки також були проведені в будинках трьох кримських мусульман в Бахчисараї, Алушті і Холмівці. За їх результатами були затримані член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, а також Муслім Алієв і Вадим Сірук.
  • В грудні 2017 року фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували до Росії в Ростов-на-Дону.
  • 26 червня 2018 року, Емір-Усеїн Куку оголосив голодування в СІЗО Ростова-на-Дону, протестуючи проти сфабрикованих справ щодо нього та інших несправедливо заарештованих політичних в’язнів.  З моменту початку голодування Куку схуд на 9 кілограм. 18 липня Емір-Усеїн Куку на прохання дружини припинив голодування, щоб не завдати величезної шкоди здоров’ю.
  • В листопаді 2019 року активістів засудили на терміни від 7 до 19 років позбавлення волі. Емір-Усеїн Куку був засуджений до 12 років позбавлення волі.