НАБУ і САП завершили розслідування справи одеського судді Лонського, якого підозрюють у корупції

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура  завершили розслідування справи судді Приморського районного суду Одеси Іллі Лонського та адвоката Євгена Берестового, які підозрюються у заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману та підбуренні до її надання іншому судді.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«8 вересня 2023 року прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно судді Приморського районного суду м. Одеси та адвоката, підозрюваних у замаху на надання неправомірної вигоди судді за ухвалення позитивного рішення у справі щодо адміністративного правопорушення, а також заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману. На сьогодні детективам НАБУ надано доручення відкрити матеріали справи стороні захисту для ознайомлення», – інформує САП.

Нагадаємо, в серпні 2023 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру судді Приморського районного суду м. Одеси Іллі Лонському. Йому інкримінують замах на надання неправомірної вигоди іншій судді цього ж суду за ухвалення позитивного рішення в адміністративній справі, а також заволодінні частиною хабаря шляхом обману.

У липні суддя Лонський повідомив Вищій раді правосуддя, що детективи НАБУ втручаються в його діяльність. Саме тоді у нього в кабінеті знайшли кошти.

19 червня цього року НАБУ і САП викрили адвоката з Одеси на одержанні 2 тис. дол. США від військовослужбовця. Саме у стільки він оцінив «допомогу» з ухвалою позитивного рішення в справі щодо адміністративного правопорушення суддею Приморського районного суду м. Одеси. Для цього звернувся до знайомого судді цього ж суду, аби той домовився з колегою про вирішення питання за гроші.